Hyundai uvádí nové klimatizační technologie. Hledí na vaše zdraví i pohodlí

V nových modelech Hyundaie a Kie přijdou nové technologie klimatizace. V interiérech vozů tak prý bude ještě příjemněji.

Hyundai Motor Group (HMG) chce dále zvyšovat komfort ve svých vozech, a proto nyní představuje trojici nových technologií, které mají udělat pobyt v interiéru zase o něco příjemnější. A klimatizační schopnosti jsou v tomto ohledu důležitou částí, takže právě zde čekejte inovace.

Silným zájmem je především zlepšit kvalitu ovzduší v kabině, na což hledí všechny tři novinky. První novou technologií je takzvaný After-Blow (dofukování), která zajišťuje vysušení kondenzátu na výparníku klimatizace a potlačuje růst plísní, které jinak způsobují zápach vedoucí z klimatizace za horkých dnů.

Kia Sorento už se nebojí ani terénu. Pro tyto případy dostala zajímavou novinku

Kia Sorento už se nebojí ani terénu. Pro tyto případy dostala zajímavou novinku

Po vypnutí motoru se kondenzát na výparníku přibližně 30 minut vysouší přirozenou cestou. Poté se však na 10 minut aktivuje funkce After-Blow k vysušení zbytkového kondenzátu na výparníku i ve vzduchových kanálech. Soustava klimatizace k tomuto účelu automaticky otevírá přívod vzduchu zvenčí, aby nedocházelo k hromadění vlhkosti.

Další novinka Multi-Air pak používá více výdechů soustavy klimatizace a topení. V případě aktivace se vzduch kromě klasických výdechů ventilace rozptyluje prostřednictvím nově doplněných štěrbin rozvodu vzduchu v předních sedadlech. Objem přiváděného vzduchu zůstává stejný, avšak díky jemnějšímu rozptylování se zamezuje přímému náporu vzduchu na členy posádky. Funkci může řidič volitelně zapínat a vypínat.

Hyundai zbrojí proti Tiguanu R. Výkonný Tucson N by mohl dostat přes 340 koní

Hyundai zbrojí proti Tiguanu R. Výkonný Tucson N by mohl dostat přes 340 koní

Nakonec se v nových autech HMG představí ukazatel Fine Dust (jemný prach), který v reálném čase měří kvalitu ovzduší v kabině. Ukazatel uvádí koncentraci a úroveň ultrajemných částic znečištění. Pokud úroveň částic překročí 36 μg/m³, spustí se režim čištění vzduchu ke zlepšení kvality ovzduší. O kvalitě vzduchu je přitom řidič informován barevnými ukazateli (viz video níže).

Systém čištění vzduchu pak automaticky nastavuje objem vzduchu, přepíná na režim recirkulace a aktivuje soustavu klimatizace ke snížení vlhkosti v interiéru. Pokud se kvalita vzduchu v režimu čištění nezlepší, je to zároveň připomínka řidiči na nutnost výměny filtrů klimatizace nebo vyčištění sedadel a koberečků.

Kia má novou manuální převodovku pro mild-hybridy. Motor díky ní zhasíná za jízdy

Kia má novou manuální převodovku pro mild-hybridy. Motor díky ní zhasíná za jízdy

U nás si však na tyto vychytávky nějakou dobu ještě počkáme. Nejprve se novinky objeví ve vybraných modelech Hyundaie, Kie a Genesis na korejském trhu, až poté se rozšíří dále.

Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 25 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia 1.5 TSI DSG

Naposledy vyráběla Škodovka kabriolet v 60. letech. Že by se tento fakt měl změnit, dávají jasně najevo studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto, kteří postavili už sedmý koncept. Počtvrté jde o otevřený vůz, nazvaný Škoda Slavia.

28.  7.  2020 | Michal Dokoupil | 17 příspěvků