Hyundai Staria odhaluje první ceny. Velké MPV nabídne dost i s jediným motorem

Nahlédnutí k sousedům potvrzuje, že do Evropy nakonec přijíždí i užitková varianta.

MPV s futuristickou tváří Staria nám Hyundai představil letos v dubnu s informací, že oficiálně dorazí také na český trh. Zatímco si však musíme na domácí cenovky ještě chvíli počkat, jistou představu už nabízejí sousední trhy Německa a Rakouska. Svou první cenu v Evropě už přitom odhaluje i nedávno představená užitková verze.

Jak už víme, na evropské trhy zamíří Staria s 2,2litrovým turbodieselem o výkonu 177 koní (130 kW) a točivém momentu 430 N.m v kombinaci s manuální šestistupňovou či automatickou osmistupňovou převodovkou. K mání bude i volba mezi pohonem předních nebo všech kol, kdežto interiér bude v Česku pravděpodobně dostupný maximálně v devítimístné konfiguraci (na dalších trzích nabídne Staria až 11 míst).

Představu o ceně bohatě vybavené, zaváděcí verze Signature nabízí německé zastoupení. To zveřejňuje cenu od 56.150 eur (asi 1,42 milionu korun) pro sedmimístnou konfiguraci kabiny, standardně s elektricky posuvnými bočními dveřmi, full-LED světlomety, koženým čalouněním, třízónovou klimatizací, 10,25palcovým infotainmentem s navigací či audiosystémem Bose. Zmíněný diesel 2,2 litru je zde kombinován výhradně s automatem, přičemž na 58.150 eur (asi 1,47 milionu korun) posune cenu volitelný pohon všech kol.

Další potencionální varianty i pro náš trh naznačuje rakouské zastoupení Hyundaie, které už nabízí MPV také v úrovních Trend Line a Luxury Line. První zmíněná výbava začíná na ceně 50.990 eur (asi 1,29 milionu korun) s pohonem předních kol a manuální převodovkou, respektive od 55.490 eur (asi 1,4 milionu korun) za čtyřkolku s automatem. Trend Line má standardně devítimístný interiér, manuálně posuvné boční dveře, menší 8palcový infotainment, automatickou klimatizaci nebo přední a zadní parkovací senzory (vzadu s kamerou).

Luxury Line pak dostává v Rakousku svému označení. Od ceny 66.490 eur (asi 1,68 milionu korun) je sedmimístnou variantou výhradně s pohonem 4x4 a automatem, elektricky posuvnými dveřmi, panoramatickou střechou, audiosystémem Bose, 10,25palcovým infotainmentem, kamerovým systémem s rozsahem 360 stupňů, koženým čalouněním nebo vyhřívanými a odvětrávanými sedačkami v první a druhé řadě.

Nakonec tedy do Evropy míří i užitková varianta. V Rakousku je označená jako Staria Transporter a začíná v třímístné verzi s pohonem předních kol a manuální převodovkou od ceny 29.640 eur (asi 750.000 korun). Dražší je poté šestimístná verze od 36.097 eur (asi 913.000 Kč).

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (35) Další článek: Vzácné Porsche Beutler vzniklo jen v pěti kusech. Stavěli ho švýcarští karosáři

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,