Hyundai se zbláznil! Postavil driftovací dodávku s výkonem přes 400 koní

Je fajn vidět, že Hyundai si vedle masivních investic do elektromobility a autonomní jízdy dokáže najít čas i na něco opravdu bláznivého.

Poslední výtvor divize N od Hyundaie překvapil asi všechny. To, že sportovní oddělení korejské automobilky udělá ostrou dodávku, nečekal nikdo. A přece tu je. Jmenuje se iMax N Drift Bus a je to pěkná šílenost. Pokud jste o názvu iMax nikdy neslyšeli, tak jde o australské označení užitkového vozu, který je v Evropě známý jako H-1.

Hyundai i30 N Project C a i10 N Line oficiálně: Sportovní Korejci vládnou Frankfurtu

Hyundai i30 N Project C a i10 N Line oficiálně: Sportovní Korejci vládnou Frankfurtu

Původní vznětový motor 2,5 litru zde ustoupil zážehovému šestiválci o výkonu 300 kW (408 koní) a točivém momentu 555 N.m. Síla se přenáší na zadní kola pomocí osmistupňové automatické převodovky a uvnitř zůstala konfigurace sedadel pro osm lidí.  

Se zcela jiným diferenciálem, upravenými výfuky, adaptivním odpružením, upraveným zevnějškem a 19palcovými koly divize N vypadá Drift Bus jako opravdu schopné sportovní náčiní. Tady se musel někdo opravdu hodně odvázat, aby schválil takovou šílenost

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Driftovací autobus se momentálně účastní soutěže WTAC (World Time Attack Challenge) v Jokohamě, kde soutěží ve třech kategoriích. Samozřejmě se zatím neuvažuje o sériové produkci. To byste museli asi hodně křičet. 

Aby byl vůz perfektně vyvážený (50:50), musí mít plně obsazenou palubu. O tom se můžete přesvědčit v přiloženém videu.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 60 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků