Hyundai se u nás loni dařilo. Rostl o 26 %, u českých soukromníku vede i30 z Nošovic

Jihokorejské automobilce se vyplatilo předzásobení výrobními díly a nyní sklízí ovoce. Překvapením je silná pozice v soukromém sektoru.

Během roku 2021 registrovala automobilka Hyundai v segmentu M1 20.200 osobních vozů a dosáhla tržního podílu 9,76 %. Meziročně si tím polepšila o 26 % a stala se druhou nejprodávanější značkou na českém trhu. I přes nepřízeň koronavirové krize se tak vrátila na úroveň roku 2018. Srovnatelného tržního podílu jako v uplynulém roce navíc dosáhla naposledy před sedmi lety.

Tabulku nejprodávanějších vozů Hyundai vede s přehledem model i30 se 10.304 registracemi. To mu vyneslo čtvrté místo v absolutním pořadí.  Druhým úspěchem je větší Hyundai Tucson na osmém místě.

Významného úspěchu dosáhl Hyundai mezi soukromou klientelou, které dodal 8941 automobilů a zajistil si tržní podíl ve výši 17,8 %. Do jejich rukou putovalo celkem 3806 vozů i30, čímž se stal vůbec nejoblíbenějším. SUV Tucson byl v tomto segmentu s 2934 kusy třetím nejprodávanějším.

To je důkazem, že Hyundai umí dělat nejen modely s vysokou užitnou hodnotou, ale zároveň nastavit atraktivní cenovou politiku doplněnou zajímavým financováním a doplňkovými benefity.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (24) Další článek: Doosan T7X je Bobcat, kterého bychom všichni chtěli. Práci dělá tiše a je nenáročný

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,