Hyundai se chystá výrábět v Rusku

Jihokorejská automobilka Hyundai poodhalila své plány ohledně nové investice. Tentokrát má zájem o vyrábění svých vozidel v Rusku. Nový výrobní závod by měl automobilku vyjít na 400 milionů $ (cca. 9,3 miliardy Kč). Novou továrnou v této zemi si chce automobilka upevnit svou pozici na rozvíjejícím se ruském trhu.

Statistiky o prodejích zatím hovoří, že automobilce Hyundai se v prvních sedmi měsících tohoto roku podařilo v Rusku prodat 67 439 vozů, co je oproti stejnému období předešlého roku nárůst až o 20%. Většina těchto vozidel byla licenčně vyráběna v závodu TAGAZ.

Nová továrna by měla vyprodukovat 100 000 vozů ročně a v současnosti se už jedná o místě, kde by se továrna mohla postavit. 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků