Hyundai se chystá výrábět v Rusku

Jihokorejská automobilka Hyundai poodhalila své plány ohledně nové investice. Tentokrát má zájem o vyrábění svých vozidel v Rusku. Nový výrobní závod by měl automobilku vyjít na 400 milionů $ (cca. 9,3 miliardy Kč). Novou továrnou v této zemi si chce automobilka upevnit svou pozici na rozvíjejícím se ruském trhu.

Statistiky o prodejích zatím hovoří, že automobilce Hyundai se v prvních sedmi měsících tohoto roku podařilo v Rusku prodat 67 439 vozů, co je oproti stejnému období předešlého roku nárůst až o 20%. Většina těchto vozidel byla licenčně vyráběna v závodu TAGAZ.

Nová továrna by měla vyprodukovat 100 000 vozů ročně a v současnosti se už jedná o místě, kde by se továrna mohla postavit. 

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků