Hyundai Santa Fe obstál v crash testech

Hyundai Santa Fe se dostal na vrchol v důležitém crash testu, který ve Spojených státech uskutečnil institut bezpečnosti silničního provozu.
Hyundai Santa Fe obstál v crash testech
Hyundai Santa Fe se dostal na vrchol v důležitém crash testu, který ve Spojených státech uskutečnil institut bezpečnosti silničního provozu.

V crash testu deseti menších vozů kategorie SUV překonal Hyundai Santa Fe všechny své rivaly, včetně vozů Jeep Wrangler a Cherokee, Toyota RAV4, Honda CRV a vozu Ford Escape. Jenom Subaru Forrester se přiblížilo výsledku Hyundai Santa Fe, když se dostalo na čtyři ve srovnání s pěti dobrými hodnoceními vozu Hyundai.

Při čelním nárazu v rychlosti 62 km/hod. dosáhl Santa Fe celkově velice dobrého hodnocení s nejvyššími známkami za bezpečnou kabinu a za vysoký stupeň ochrany hlavy, hrudi a nohou cestujících proti zranění.

President Brian O´Neill řekl: „Hyundai Santa Fe obstál v crash testu při rychlosti 62 km/hod. na výbornou. Nedošlo k velkému narušení kabiny cestujících a také kolem figuríny řidiče zůstal zachován dostatečný prostor. Pouze hlava figuríny udeřila během zpětného nárazu do B sloupku, což však není určujícím pro vážné zranění hlavy. Nicméně to zabránilo, aby Santa Fe obdržel označení „nejlepší výběr“.

Výsledky crash testu závisejí na tom, jak dobře dokáže kabina vozu ochránit cestující proti riziku zranění, kdy se měření provádí u průměrně velkého muže, a dále jak dobře bezpečnostní systém kontroluje pohyb cestujících.

Již výsledky vlastních crash testů HMC předpovídaly dobré výsledky vozu Santa Fe v oficiálních testech. Hyundai provádí u všech svých vozů, dříve než jsou uvedeny do prodeje, rozsáhlé počítačové simulace a crash testy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků