Hyundai Santa Fe obstál v crash testech

Hyundai Santa Fe se dostal na vrchol v důležitém crash testu, který ve Spojených státech uskutečnil institut bezpečnosti silničního provozu.
Hyundai Santa Fe obstál v crash testech
Hyundai Santa Fe se dostal na vrchol v důležitém crash testu, který ve Spojených státech uskutečnil institut bezpečnosti silničního provozu.

V crash testu deseti menších vozů kategorie SUV překonal Hyundai Santa Fe všechny své rivaly, včetně vozů Jeep Wrangler a Cherokee, Toyota RAV4, Honda CRV a vozu Ford Escape. Jenom Subaru Forrester se přiblížilo výsledku Hyundai Santa Fe, když se dostalo na čtyři ve srovnání s pěti dobrými hodnoceními vozu Hyundai.

Při čelním nárazu v rychlosti 62 km/hod. dosáhl Santa Fe celkově velice dobrého hodnocení s nejvyššími známkami za bezpečnou kabinu a za vysoký stupeň ochrany hlavy, hrudi a nohou cestujících proti zranění.

President Brian O´Neill řekl: „Hyundai Santa Fe obstál v crash testu při rychlosti 62 km/hod. na výbornou. Nedošlo k velkému narušení kabiny cestujících a také kolem figuríny řidiče zůstal zachován dostatečný prostor. Pouze hlava figuríny udeřila během zpětného nárazu do B sloupku, což však není určujícím pro vážné zranění hlavy. Nicméně to zabránilo, aby Santa Fe obdržel označení „nejlepší výběr“.

Výsledky crash testu závisejí na tom, jak dobře dokáže kabina vozu ochránit cestující proti riziku zranění, kdy se měření provádí u průměrně velkého muže, a dále jak dobře bezpečnostní systém kontroluje pohyb cestujících.

Již výsledky vlastních crash testů HMC předpovídaly dobré výsledky vozu Santa Fe v oficiálních testech. Hyundai provádí u všech svých vozů, dříve než jsou uvedeny do prodeje, rozsáhlé počítačové simulace a crash testy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků