Hyundai Santa Fe obstál v crash testech

Hyundai Santa Fe se dostal na vrchol v důležitém crash testu, který ve Spojených státech uskutečnil institut bezpečnosti silničního provozu.
Hyundai Santa Fe obstál v crash testech
Hyundai Santa Fe se dostal na vrchol v důležitém crash testu, který ve Spojených státech uskutečnil institut bezpečnosti silničního provozu.

V crash testu deseti menších vozů kategorie SUV překonal Hyundai Santa Fe všechny své rivaly, včetně vozů Jeep Wrangler a Cherokee, Toyota RAV4, Honda CRV a vozu Ford Escape. Jenom Subaru Forrester se přiblížilo výsledku Hyundai Santa Fe, když se dostalo na čtyři ve srovnání s pěti dobrými hodnoceními vozu Hyundai.

Při čelním nárazu v rychlosti 62 km/hod. dosáhl Santa Fe celkově velice dobrého hodnocení s nejvyššími známkami za bezpečnou kabinu a za vysoký stupeň ochrany hlavy, hrudi a nohou cestujících proti zranění.

President Brian O´Neill řekl: „Hyundai Santa Fe obstál v crash testu při rychlosti 62 km/hod. na výbornou. Nedošlo k velkému narušení kabiny cestujících a také kolem figuríny řidiče zůstal zachován dostatečný prostor. Pouze hlava figuríny udeřila během zpětného nárazu do B sloupku, což však není určujícím pro vážné zranění hlavy. Nicméně to zabránilo, aby Santa Fe obdržel označení „nejlepší výběr“.

Výsledky crash testu závisejí na tom, jak dobře dokáže kabina vozu ochránit cestující proti riziku zranění, kdy se měření provádí u průměrně velkého muže, a dále jak dobře bezpečnostní systém kontroluje pohyb cestujících.

Již výsledky vlastních crash testů HMC předpovídaly dobré výsledky vozu Santa Fe v oficiálních testech. Hyundai provádí u všech svých vozů, dříve než jsou uvedeny do prodeje, rozsáhlé počítačové simulace a crash testy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků