Hyundai Santa Fe obstál v crash testech

Hyundai Santa Fe se dostal na vrchol v důležitém crash testu, který ve Spojených státech uskutečnil institut bezpečnosti silničního provozu.
Hyundai Santa Fe obstál v crash testech
Hyundai Santa Fe se dostal na vrchol v důležitém crash testu, který ve Spojených státech uskutečnil institut bezpečnosti silničního provozu.

V crash testu deseti menších vozů kategorie SUV překonal Hyundai Santa Fe všechny své rivaly, včetně vozů Jeep Wrangler a Cherokee, Toyota RAV4, Honda CRV a vozu Ford Escape. Jenom Subaru Forrester se přiblížilo výsledku Hyundai Santa Fe, když se dostalo na čtyři ve srovnání s pěti dobrými hodnoceními vozu Hyundai.

Při čelním nárazu v rychlosti 62 km/hod. dosáhl Santa Fe celkově velice dobrého hodnocení s nejvyššími známkami za bezpečnou kabinu a za vysoký stupeň ochrany hlavy, hrudi a nohou cestujících proti zranění.

President Brian O´Neill řekl: „Hyundai Santa Fe obstál v crash testu při rychlosti 62 km/hod. na výbornou. Nedošlo k velkému narušení kabiny cestujících a také kolem figuríny řidiče zůstal zachován dostatečný prostor. Pouze hlava figuríny udeřila během zpětného nárazu do B sloupku, což však není určujícím pro vážné zranění hlavy. Nicméně to zabránilo, aby Santa Fe obdržel označení „nejlepší výběr“.

Výsledky crash testu závisejí na tom, jak dobře dokáže kabina vozu ochránit cestující proti riziku zranění, kdy se měření provádí u průměrně velkého muže, a dále jak dobře bezpečnostní systém kontroluje pohyb cestujících.

Již výsledky vlastních crash testů HMC předpovídaly dobré výsledky vozu Santa Fe v oficiálních testech. Hyundai provádí u všech svých vozů, dříve než jsou uvedeny do prodeje, rozsáhlé počítačové simulace a crash testy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků