Hyundai Santa Fe dostal prvek luxusních limuzín a SUV. Uveze méně lidí, ale ve větším komfortu

Velké korejské SUV umí nyní být i šestimístné. V druhé řadě sedadel čekejte královské množství místa, pokud tedy žijete v Jižní Koreji.

Toto uspořádání bývá výsadou luxusních limuzín a obřích SUV, ale nově ho nyní najdete i v Santa Fe. Jde o dvě samostatná sedadla v druhé řadě, která výrazně přidávají na komfortu, prostoru pro ramena a také usnadňují průchod do třetí řady sedadel. Tato novinka je zatím k dispozici pouze na korejském trhu v kombinaci s hybridním pohonným ústrojím, uvidíme, zda si najde cestu i do dalších regionů.

Připomeňme si, že Santa Fe prošlo v nedávné době zcela zásadní proměnou. Oficiálně jde o facelift, ale ve skutečnosti je celé auto v podstatě nové. Kvůli masivnímu nasazení ekologických pohonů přezbrojilo na nejnovější modulární platformu N3, kterou využívají i modely Sonata, Tucson a Staria.

Nový technický základ umožnil přesun těžších komponent do spodní části vozu, což má pozitivní vliv na polohu těžiště, ovladatelnost i bezpečnost. Santa Fe je k dostání s klasickým pohonem 2.2 CRDi, dále v hybridní podobě s 1.6 T-GDI HEV, nebo jako plug-in hybrid se stejným benzinovým motorem.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Váš názor Další článek: BMW chystá pro Čínu nové i3. S evropským modelem ale nemá nic společného

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz