Hyundai Santa Fe bude sledovat mrtvý úhel pomocí kamer. Výbava se objeví už v létě

U korejského SUV bude nyní dostupná technologie sledování mrtvého úhlu pomocí kamerového systému. Dění kolem auta se bude řidiči zobrazovat na displeji přístrojové desky.

Minulý rok uvedená nová generace Hyundaie Santa Fe si na poli bezpečnosti drží vysokou laťku. V nárazových testech Euro NCAP obdržela nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení, kdežto za systém ROA (Rear Occupant Alert), který při vystupování upozorňuje řidiče na cestující vzadu, si už odnesla slova chvály a rovněž evropské ocenění Safetybest. Teď se ale Hyundai rozhodl bezpečnostní výbavu Santa Fe ještě dále rozšířit.

Z vodíkového Hyundaie Nexo se tak do Santa Fe dostává bezpečnostní systém kamerového sledování mrtvého úhlu (BVM). Namísto pouhého varování o situaci kolem vozu se tak řidiči rovněž zobrazí na displeji přístrojové desky pohled na pravou či levou stranu SUV. Obraz z kamer se na displeji ukáže, jakmile řidič zapne ukazatele směru před změnou jízdního pruhu.

Hyundai Kona již také jako hybrid. To nejlepší je ale v interiéru

Hyundai Kona již také jako hybrid. To nejlepší je ale v interiéru

Systém používá širokoúhlé kamery na každé straně vozidla, které zaznamenávají situaci v oblastech mimo zorný úhel řidiče, zajišťovaný konvenčními zpětnými zrcátky. Funkce také vylepšuje viditelnost v náročných provozních podmínkách, například za tmy nebo deště.

Hyundai dodává, že čtvrtá generace Santa Fe se tedy může chlubit jednou z nejlepších bezpečnostních výbav ve své třídě. V balíčku bezpečnostních a asistenčních systémů SmartSense se dále nachází třeba výše zmíněný systém ROA, systém zabraňující kolizím s vozy přijíždějícími ze stran při couvání nebo asistent pro bezpečné vystupování, který chvilkově uzamkne dveře, jestliže se zezadu přibližuje další vozidlo.

TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Funkci sledování mrtvého úhlu pomocí kamerového systému uvede Hyundai do výbavy Santa Fe od poloviny léta. Přesné datum uvedení se bude na jednotlivých trzích lišit, na českém trhu se ale novinka ukáže v průběhu druhé poloviny letošního roku.

Na funkci systému u Hyundaie Nexo se můžete podívat níže:

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 53 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků