Hyundai rozebírá design konceptu Vision T. V obrovské galerii ukázal úplně vše

Pohled na budoucí modely Hyundaie? Tak samozřejmě. Pokud se vám líbil loňský koncept Vision T, korejská značka teď vypouští další detaily o jeho designu.

Koncept Hyundai Vision T se nám ukázal již minulý rok na podzim, to však neznamená, že by se k němu nemohl designér SangYup Lee vrátit ještě jednou a podrobněji. V rámci velké galerie a videa tak přináší rozsáhlejší pohled na detaily sportovně laděného SUV, které stejně jako další nedávné studie 45 a Prophecy ukazuje budoucí směr značky.

Prcek konečně přitvrdí. Hyundai spustil výrobu i10 N Line s výkonem až 100 koní

Prcek konečně přitvrdí. Hyundai spustil výrobu i10 N Line s výkonem až 100 koní

Lee přirovnává design Vision T k architektuře minerálů či krystalů, které se po střetu s pevným objektem roztříštily. Možná proto má taky koncept plno ostrých a výrazných linií, jež mu propůjčují opravdu dynamický a svalnatý dojem, především ve spojení s výrazně zpracovanými blatníky.

Nejvíce pozornosti pak krade příď, která do jedné plochy kombinuje aktivní pohyblivé lamely masky chladiče ovlivňující aerodynamiku vozu, ale také speciální systém světlometů obsahující malá zrcadla. Vše je přitom zahlazeno do proporcí celé masky, přičemž obdobný styl lze vidět také na zádi konceptu.

Nový Hyundai i30 poprvé naživo: Poctivá a cenově dostupná auta ještě existují!

Nový Hyundai i30 poprvé naživo: Poctivá a cenově dostupná auta ještě existují!

Na délku má koncept 4610 mm, na šířku 2014 mm, na výšku 1704 mm a rozvor čítá 2804 mm. K designu profilu pak už dříve Lee úsměvně sám dodal, že auto má „záměrně přehnaně velká kola“ – na což jsme u studií jaksi tradičně zvyklí. Už klasicky využívaným prvkem jsou ostatně i výsuvné kamery namísto bočních zrcátek.

O technice pod kapotou pak také nevíme nic konkrétního, mimo využití plug-in hybridního ústrojí, které má nabíjecí zásuvku skrytou v zadním blatníku na straně spolujezdce pod posuvným krytem. Interiér Hyundai neukazuje, ostatně koncept má zcela zatmavená okna, takže kabina ani nemá být cílem našeho zájmu.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

dnes | Jiří Baborský | 4 příspěvky
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 30 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků