Hyundai řeší slabší zájem o nová auta. Nošovické zaměstnance nechá doma

Přední hráči na českém trhu pocítili menší zájem o nové vozy ze strany zákazníků. Situace se nevyhnula ani značce Hyundai, která v Nošovicích omezuje výrobu.

Srovnáme-li si počty registrací nových osobních aut v České republice za prvních devět měsíců letošního roku s rokem předcházejícím, nelze si nevšimnout poklesu u některých výrobců. Třeba Opel, který čelil přesunu pod PSA, loni podle statistik SDA zaznamenal 4950 registrací a letos jenom 3906. Volkswagen si loni připsal 20.310 registrací a letos jenom 15.990, mírně padala i Škoda (65.289 ks vs. 64.656 ks).

Hyundai i30 nově koupíte nejlevněji v historii. Scala by se měla ještě učit

Hyundai i30 nově koupíte nejlevněji v historii. Scala by se měla ještě učit

Mezi výrobci s menším odbytem je také Hyundai. Za prvních devět měsíců letošního roku si na českém trhu připsal 14.337 registrací (loni 16.135), což sice není žádná tragédie, značka ale pochopitelně nevyrábí jen pro český trh. Jak v dnešním vydání uvedla Mladá fronta Dnes, omezí Hyundai v Nošovicích výrobu a zaměstnanci budou mít každé druhé pondělí až do konce letošního roku nucené volno. „Doma“ zůstanou se 70 % platu.

Automobilky v Česku utrácejí stamiliony za reklamu. Škodě šlape na paty Hyundai

Automobilky v Česku utrácejí stamiliony za reklamu. Škodě šlape na paty Hyundai

"Po čtyřech letech růstu zájmu o naše vozy a překračování výrobních plánů jsme letos poprvé mírně pocítili dopad ochlazení poptávky na trhu automobilů, o němž se již delší dobu hovoří, a snížili jsme výrobní plán o 2,8 procenta," uvedl pro ČTK mluvčí nošovické automobilky Pavel Barvík.

Podle Barvíka je automobilka stále nad hranicí výrobních kapacit. Denně vyrobí více než 1400 vozů. Podle ČTK nošovická automobilka propouštění neplánuje. Naopak očekává, že v souvislosti s uvedením nových modelů poptávka po vozech Hyundai opět poroste.

Dají se výpary z vodíkového auta opravdu dýchat? Šílený pokus Hyundaie odpovídá

Dají se výpary z vodíkového auta opravdu dýchat? Šílený pokus Hyundaie odpovídá

Aktuálně v Nošovicích vznikají modely i30 (hatchback, kombi, fastback, včetně ostrých verzí N) a SUV Tucson. Do letošního května běžela výroba malého MPV ix20, které už je k dispozici pouze ze skladových zásob. Loni v listopadu nošovická automobilka oslavila 10 let od spuštění výroby, letos v květnu vyrobila 3miliontý vůz a v říjnu už miliontý kus SUV Tuscon.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků