Hyundai prý neodložilo zahájení výstavby nového závodu v Nošovicích

Velmi protichůdné informace přicházejí v posledních dnech o výstavbě závodu automobilky Hyundai v Nošovicích. V pondělí přinesla korejská tisková agentura Jonhap informaci, že Hyundai odložil výstavbu závodu na neurčito z důvodů šetření korupční aféry této automobilky a také z důvodu zatčení prezidenta společnosti Čong Mong-Ku. Toho v úterý obžalovali ze zneužití pravomocí a zpronevěření firemních prostředků ve výši přibližně 116 mil. Kč.

Viceprezident společnosti Hyundai In Seo Kim však při jednání se zástupci CzechInvestu ubezpečil českou stranu, že ze strany Hyundaie o žádné zpoždění nepůjde a výstavba závodu začne dle původního plánu a to v záři letošního roku tak, aby výroba mohla začít již v roce 2008. Zástupce automobilky dále uvedl, že půjde pouze o odložení slavnostního ceremoniálu. Pravdu ukáže jen čas.

Hyundai předpokládá investovat v počátku 743 mil. eur (přibližně 21 mld. Kč) s tím, že celková suma za všechny investice dosáhne 1 mld. eur (přibližně 28,5 mld. Kč). V Nošovicích se bude v počátku vyrábět okolo 200 000 vozů a po plném zprovoznění až 300 000 a 600 000 převodovek.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků