Hyundai prý neodložilo zahájení výstavby nového závodu v Nošovicích

Velmi protichůdné informace přicházejí v posledních dnech o výstavbě závodu automobilky Hyundai v Nošovicích. V pondělí přinesla korejská tisková agentura Jonhap informaci, že Hyundai odložil výstavbu závodu na neurčito z důvodů šetření korupční aféry této automobilky a také z důvodu zatčení prezidenta společnosti Čong Mong-Ku. Toho v úterý obžalovali ze zneužití pravomocí a zpronevěření firemních prostředků ve výši přibližně 116 mil. Kč.

Viceprezident společnosti Hyundai In Seo Kim však při jednání se zástupci CzechInvestu ubezpečil českou stranu, že ze strany Hyundaie o žádné zpoždění nepůjde a výstavba závodu začne dle původního plánu a to v záři letošního roku tak, aby výroba mohla začít již v roce 2008. Zástupce automobilky dále uvedl, že půjde pouze o odložení slavnostního ceremoniálu. Pravdu ukáže jen čas.

Hyundai předpokládá investovat v počátku 743 mil. eur (přibližně 21 mld. Kč) s tím, že celková suma za všechny investice dosáhne 1 mld. eur (přibližně 28,5 mld. Kč). V Nošovicích se bude v počátku vyrábět okolo 200 000 vozů a po plném zprovoznění až 300 000 a 600 000 převodovek.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků