Hyundai připravuje nástupce sportovního Coupé

Na jaře se na českém trhu začalo prodávat faceliftované sportovní kupé, které Hyundai nazývá velmi prostě: Coupé. Po faceliftu vypadá vůz o poznání lépe, stále to ale ještě není ono. Nejde ani tak o vzhled, ale spíše o motory. Nejvýkonnějším agregátem pod kapotou je šestiválec 2.7 V6 s výkonem lehce přes 170 k, což jak sami uznáte, není mnoho.

Nová generace Coupé, která se na trhu objeví prvděpodobně příští rok, bude designově vycházet ze studie HCD8, která se světu představila v loňském roce. Koncept byl jako první vůz navržen v novém designerském studiu. Pod kapotou bude stejný motor jaký měla studie, tedy 2.7 V6, který má oproti první generaci výkon špičkových 180 kW (245 k). Toho je dosaženo přeplňováním turbodmychladem. Podle AutoExpressu by Coupé mohlo mít pohon zadních kol, což by zvýšilo jeho atraktivitu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků