Hyundai připravuje nástupce sportovního Coupé

Na jaře se na českém trhu začalo prodávat faceliftované sportovní kupé, které Hyundai nazývá velmi prostě: Coupé. Po faceliftu vypadá vůz o poznání lépe, stále to ale ještě není ono. Nejde ani tak o vzhled, ale spíše o motory. Nejvýkonnějším agregátem pod kapotou je šestiválec 2.7 V6 s výkonem lehce přes 170 k, což jak sami uznáte, není mnoho.

Nová generace Coupé, která se na trhu objeví prvděpodobně příští rok, bude designově vycházet ze studie HCD8, která se světu představila v loňském roce. Koncept byl jako první vůz navržen v novém designerském studiu. Pod kapotou bude stejný motor jaký měla studie, tedy 2.7 V6, který má oproti první generaci výkon špičkových 180 kW (245 k). Toho je dosaženo přeplňováním turbodmychladem. Podle AutoExpressu by Coupé mohlo mít pohon zadních kol, což by zvýšilo jeho atraktivitu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků