Hyundai přijde s novou luxusní značkou nejprve do Číny

Jihokorejská automobilka Hyundai oficiálně potvrdila svůj záměr přijít s novou značkou, pod kterou bude prodávat své dražší a luxusnější modely. Učiní tak po vzoru automobilek Toyota a Nissan. Automobilka bude s novou prémiovou značkou debutovat na čínskem trhu. Krátce poté by se měly nové vozy rozšířit i na ostatní trhy.

Hyundai momentálně obsazuje druhou příčku na čínském řebříčku oblíbenosti dovážených vozidel. Nabídku tvořilo v loňském roce pět modelů a automobilce se v Číně podařilo prodat přes 24 tisíc vozů, přičemž největší úspěch zaznamenal rodinný minivan Matrix.
 
Rozmach luxusních vozidel na čínském trhu však rychle nabírá na obrátkách a odrazil se i na prodejích automobilů Lexus, jejichž prodeje vzrostly o 160 procent. Zvýšení prodejů zaznamenaly i automobilky Audi a Mercedes-Benz. Pod jakým názvem se hodlá Hyundai ve sféře luxusnějších vozidel pohybovat, zatím není známo, ale spuštění nové značky je předběžně naplánováno na rok 2010. Mluvit o tom, zda se luxusnější Hyundaie s novým znakem na kapotě objeví i Evropě, je zatím předčasné.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků