Hyundai přijde s novou luxusní značkou nejprve do Číny

Jihokorejská automobilka Hyundai oficiálně potvrdila svůj záměr přijít s novou značkou, pod kterou bude prodávat své dražší a luxusnější modely. Učiní tak po vzoru automobilek Toyota a Nissan. Automobilka bude s novou prémiovou značkou debutovat na čínskem trhu. Krátce poté by se měly nové vozy rozšířit i na ostatní trhy.

Hyundai momentálně obsazuje druhou příčku na čínském řebříčku oblíbenosti dovážených vozidel. Nabídku tvořilo v loňském roce pět modelů a automobilce se v Číně podařilo prodat přes 24 tisíc vozů, přičemž největší úspěch zaznamenal rodinný minivan Matrix.
 
Rozmach luxusních vozidel na čínském trhu však rychle nabírá na obrátkách a odrazil se i na prodejích automobilů Lexus, jejichž prodeje vzrostly o 160 procent. Zvýšení prodejů zaznamenaly i automobilky Audi a Mercedes-Benz. Pod jakým názvem se hodlá Hyundai ve sféře luxusnějších vozidel pohybovat, zatím není známo, ale spuštění nové značky je předběžně naplánováno na rok 2010. Mluvit o tom, zda se luxusnější Hyundaie s novým znakem na kapotě objeví i Evropě, je zatím předčasné.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků