Hyundai představuje sedmimístné SUV o velikosti Tucsonu. Cenou by novinka Čechy potěšila

Sedmimístné verze relativně kompaktních SUV jsou zejména v jižní Africe a Asii velmi populární. Nový model Grand Creta nabídne bohatý vnitřní prostor při rozměrech podobných s Tucsonem.

Trápí vás, že Hyundai Tucson má jen pět míst, ale za sedmimístné Santa Fe se vám připlácet nechce? Hyundai má řešení, bohužel kvůli němu budete muset do jižní Afriky. Právě zde ukázal nový modelový Grand Creta s prodlouženým rozvorem.

Abychom si Grand Cretu mohli správně zařadit, s nadsázkou se dá říci, že se jedná o model Kona s prodlouženým rozvorem, velikostí Tucsonu a zároveň nabízí sedm míst. Má tedy i jednodušší techniku, konkrétně platformu K2 využívanou modely Kia Seltos a kompaktním Hyundai Venue. Nabídka třech řad sedadel z evropského pohledu v malých modelech je v Asii a jižní Africe běžnou praxí. Mimochodem, pro Indii je plánovaný i sedmimístný Tucson s prodlouženým rozvorem o 85 mm.

Ve srovnání se standardní Cretou, je verze Grand o 200 mm delší, přičemž 150 mm připadá právě na rozvor. To umožnilo instalaci třetí řady se současně disponibilním nákladovým prostorem o objemu 180 litrů. Po sklopení opěradel nabídne až 1670 litrů.

Grand Creta bude dostupná s atmosférickým dvoulitrem o výkonu 156 koní a 191 N.m točivého momentu. Alternativou je skromná vznětová patnáctistovka o výkonu 113 koní a 250 N.m točivého momentu. Standardem je šestistupňový manuál, nebo příplatkový automat se stejným počtem rychlostí. Poháněná jsou pouze přední kola, na čtyřkolku zapomeňte. 

Vybrat si budete moci z výbav Executive a Elite, přičemž už v základu dostanete parkovací kameru, 8palcový infotainment s Apple CarPlay a Android Auto, LED přední světla a 17palcová kola. Vyšší linie přináší větší 10palcový digitální přístrojový panel a o palec větší kola. Na místním trhu startuje cena Grand Crety na 449.900 randech, přibližně 693.079 Kč.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (6) Další článek: Jeep s elektromobily nespěchá. Představuje nový šestiválec Hurricane s výkonem přes 500 koní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz