Hyundai představuje limitovanou edici i30 N Drive-N. Česká republika získá 25 kusů z osmi set

Speciální verze ostrého hatchbacku nebo fastbacku sice nedostává koně navíc, svým majitelům ale bude dělat radost výrazným stylem.

Cenu zatím neznáme, ale dá se čekat, že speciální ostré verze i30 N nebudou na své nové majitele čekat dlouho – výroba už začala minulý týden a do celého světa zamíří pouhých 800 kusů – s volantem na „naší“ straně vznikne jen 620 exemplářů, v České republice jich zůstane 25. Hyundai uvádí, že při přípravě edice Drive-N naslouchalo zákazníkům, médiím a fanouškům, změny se dotkly výhradně designu.

Edici poznáte podle kovaných 19“ kol v barvě matného bronzu, černých znaků Hyundai, polepů na bocích, přídi i zádi, a také log Drive-N na blatnících s koordináty testovacího centra značky na Nürburgringu. Uvnitř má každý kus štítek s pořadovým číslem, Alcantarou čalouněný volant, řadicí páku, loketní opěrku a madlo ruční brzdy, a červené doplňky – například pásy. Tlačítka N na volantu jsou vyšperkována ozdobnými plochami, máme zde specifické prošívání sedadel a také speciální koberečky.

Zákazníkům nechává výrobce značnou svobodu ve specifikaci. Edice Drive-N je vždy vybavena paketem Performance (výkon 206 kW/280 k), volit lze mezi manuální šestistupňovou či dvouspojkovou osmistupňovou převodovkou. Karoserie může být hatchback či fastback a dostává buď perleťový černý lak Phantom nebo novou bílou perleť Serenity White.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (3) Další článek: Mini dočasně přestalo vyrábět vozy s manuálními převodovkami. Poptávkou to není, důvody hledejte jinde

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,