Hyundai představil další rodinné auto. Stargazer si na nic nehraje, stačí mu 115 koní a malá kola

Že móda MPV již vymřela? Hyundai představil v poměrně krátkém časovém horizontu rovnou tři modely. Tento zatím poslední je ale pro Indonésii.

Po premiérách modelů Staria a Custo nás korejská automobilky Hyundai překvapuje již třetím ryze praktickým rodinným vozidlem typu MPV, které se snaží maximálně využít vnitřní prostor. Jmenuje se Stargazer a měl by se pohybovat v nižších cenových hladinách. Je také menší než dva předchozí modely - měří na délku 4460 mm. Také mu chybí zadní posuvné dveře, je to prostě sedmimístná klasika ve stylu VW Sharan a dříve třeba Toyota Avensis Verso.

Stargazer se dá přeložit jako hledač hvězd, nebo také hvězdář. Žádná raketa to ale není. Pod kapotou je atmosférický motor o objemu 1,5 litru, který produkuje výkon 115 koní a točivý moment 145 N.m. Všechno jde výhradně na přední kola přes šestistupňovou manuální převodovku, případně přes převodovku CVT. Standardně jezdí auto na patnáctkách s šířkou 185. Za příplatek jsou šestnáctky 205/55.

Z hlediska praktičnosti to není vůbec zlé. Vůz nabídne za třetí řadou sedadel ještě 200 litrů prostoru na nákupy, případně slušných 585 litrů při složené třetí řadě. Designový jazyk vozu je hodně navazující na malé SUV Bayon, které se prodává také u nás. Tohle 4,5metrové auto má ale svůj osud na našem trhu nejistý. Aktuálně se totiž nabízí pouze v Indonésii, kde se také vyrábí. Čelí zde vozům Suzuki Ertiga a Toyota Avanza.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (4) Další článek: Toyota Crown jde vstříc individualistům. Hned po premiéře přináší tuningové sady od dvou značek

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,