Hyundai pomalu odhaluje ostrý sedan Elantra N. Poprask by vzbudil i v Evropě

Ostrý sedan od Hyundaie by určitě našel i pár zájemců u nás. Pod kapotou se totiž očekává známá technika.

Zatímco u nás v Evropě si Hyundai po skvělém i30 N rozšiřuje nabídku ostrých modelů i menším hot hatchem i20 N či chystanými SUV Kona N a Tucson N, v zámoří a Jižní Koreji se už do prodeje chystá také Elantra N – nejsilnější varianta nové generace sedanu, která se představila na začátku letošního roku.

Plnohodnotná verze N se tedy zasadí nad dosavadní sportovní výbavu N Line a samotný vzhled již ostře řezané karoserie bude ještě nabroušenější. Prozatím Hyundai ukazuje Elantru N v maskované podobě, agresivnější nárazník s jinou mřížkou chladiče, výrazné křídlo na zádi nebo dvojice velkých výfukových koncovek však přehlédnout nelze.

Dále se Hyundai pustí do Elantry ve stejném způsobu, jako to známe z evropských „enkových“ modelů. Očekává se specificky naladěný sportovní podvozek, silnější brzdová soustava a úpravy podstoupí také interiér se sportovními sedačkami, volantem a dalšími maličkostmi.

Ačkoliv se Hyundai s Elantrou soustředí především na svůj domácí trh a USA, po stránce motoru by varianta N nepochybně zaujala i vybrané publikum na starém kontinentu. Pod kapotou sedanu se totiž očekává přeplňovaný dvoulitr, který známe z i30 N a pohání i americký Veloster N. Mluví se tedy o výkonu až 280 koní (206 kW) a rovněž možnosti výběru mezi osmistupňovým automatem nebo manuálním šestikvaltem.

V Jižní Koreji se má Elantra N objevit v prodeji během příštího roku, čemuž bude následovat představení na trhu USA. V Evropě mezitím čekáme v nejbližší době na zmíněný Hyundai Kona N, který už najíždí testovací kilometry na Severní smyčce Nürburgringu.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (29) Další článek: Eliška Junková se narodila před 120 lety. Výročí české legendy připomíná i Google

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,