Hyundai odhalil všechny novinky pro rok 2019. Největší pecka zatím s otazníkem

Na plný plyn za dunivého řevu i za příjemného ticha. Hyundai chystá spoustu hybridů a první krok ke sportovnímu SUV.

Hyundai už dnes dokáže pokrýt vše od spalovacích motorů, přes hybridy, elektromobily, až po vodík. Vedle ekologie ale myslí i na jedince, kteří si chtějí za volantem trochu užít. Rok 2019 je novinkami doslova nabitý.

Hyundai vypálil Škodě rybník. Tucson už má mild-hybridní pohon

Hyundai vypálil Škodě rybník. Tucson už má mild-hybridní pohon

Pro začátek můžete již nyní objednávat fastback i30 ve výbavě N-Line, nebo jako břitvu v podobě sportovní verze N, která má pod kapotou až 202 kW (275 koní). Hyundai i30 Fastback N Performance vyjde na 799.990 Kč. Pokud chcete ušetřit 20.000 Kč, můžete vsadit na méně výkonnou variantu (184 kW a 250 koní). Stejný model, ovšem pouze s výbavou N-Line, pak startuje na 574.990 Kč s motorem T-GDI 140.

Multikolizní airbag? Hyundai ho už vyvíjí. V autech bude během pár let

Multikolizní airbag? Hyundai ho už vyvíjí. V autech bude během pár let

Hyundai odstartoval letošní rok velmi svižně. V květnu se můžete těšit na SUV Tucson, které přijede s motorem 1.6 CRDi a 48voltovou hybridní technologii. Doplní tak hybridní dvoulitr a nabídne k němu cenově přijatelnější variantu. Vedle toho dorazí i s výbavou N-Line, stejně jako nyní i30 Fastback. Hyundai tak před polovinou roku udělá první krok k ostrému SUV.

Na novinky korejské automobilky bude nejbohatší letošní září. Jako hybrid totiž přijede i crossover Kona. Doplní tak rodinu ekologických modelů Ioniq, které v témže měsíci dorazí s faceliftem. Poté se do výroby dostane hybridní verze modelu i30, podle všeho se stejným motorem jako květnový Tucson, čili 1.6 CRDi.

TEST Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI: Má se Octavia bát?

TEST Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI: Má se Octavia bát?

Největší pecka přijede až v posledním kvartálu, kdy by mělo dorazit vodíkové Nexo. Jeho působení na trhu však bude záviset na stavu infrastruktury, respektive počtu vodíkových stanic. Zatím to není žádná sláva. V závěru roku pak Hyundai spustí výrobu nové i20, nejmenšího modelu automobilky. Na trh ovšem dorazí až začátkem roku 2020.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 148 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků