Hyundai odhalil koncept Vision T. Plug-in hybrid ukazuje směřování designu značky

Korejská automobilka již naplno odhaluje nový koncept hybridního SUV, které představuje vizi směřování značky do blízké budoucnosti.

K předvedení nového konceptu Vision T si Hyundai vybral právě probíhající autosalon v Los Angeles. Vize nového SUV si pohrává s designovým jazykem Hyundaie a pomocí ostrých geometrických křivek jej dále posunuje kupředu. Koncept tak působí opravdu dynamicky a svalnatě, především s výrazně zpracovanými blatníky.

Český Hyundai prozradil budoucí plány. Nad pýchou konečně vyhrál rozum

Český Hyundai prozradil budoucí plány. Nad pýchou konečně vyhrál rozum

Inspiraci si přitom Vision T bere rovněž ze starší studie Le Fil Rouge a modernizovaného modelu Grandeur. Nejvíce pozornosti pak krade příď, která do jedné plochy kombinuje aktivní pohyblivé lamely masky chladiče ovlivňující aerodynamiku vozu, ale také speciální systém světlometů obsahující malá zrcadla.

Na délku má koncept 4610 mm, na šířku 2014 mm, na výšku 1704 mm a rozvor čítá 2804 mm. K designu profilu pak Hyundai úsměvně sám dodává, že auto má „záměrně přehnaně velká kola“ – na což jsme u studií jaksi tradičně zvyklí. Objevují se také výsuvné kamery namísto bočních zrcátek a podobně zpracované osvětlení jako vpředu je k vidění na zádi vozu, kde je osvíceno i logo automobilky.

Hyundai potvrzuje výrobu vlastního pick-upu. Uvede ho nakonec také v Evropě?

Hyundai potvrzuje výrobu vlastního pick-upu. Uvede ho nakonec také v Evropě?

Interiér Hyundai neukazuje, ostatně koncept má zcela zatmavená okna, takže kabina ani zřejmě nemá být cílem našeho zájmu. O technice pod kapotou pak také nevíme nic konkrétního, mimo využití plug-in hybridního ústrojí, které má nabíjecí zásuvku skrytou v zadním blatníku na straně spolujezdce pod posuvným krytem.

Vision T je tedy prostým designovým cvičením, jehož nápady bychom v určité formě mohli vidět na nadcházejících modelech Hyundaie.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

dnes | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků