Hyundai Matrix

Hyundai rozšířil svou nabídku a uvedením nového automobilu v kategorii malých MPV. Na korejském trhu ponese název Lavita a na ostatních trzích bude toto nové MPV prodáváno pod...
Hyundai Matrix
Hyundai rozšířil svou nabídku a uvedením nového automobilu v kategorii malých MPV. Na korejském trhu ponese název Lavita a na ostatních trzích bude toto nové MPV prodáváno pod názvem Matrix.

Matrix je postavena na úspěšné platformě Avante/Elantra a nabízí flexibilní prostor pro rostoucí počet mladých zákazníků a rodin s aktivním stylem života, kteří od svého vozu očekávají více než jen tradiční přepravu.

V závislosti od požadavků trhu bude Matrix k dodání s jedním ze tří motorů. V základním provedení je vůz vybaven zážehovým motorem alpha 1,6 o výkonu 100 koní. Dále je k dispozici motor beta s výkonem 123 koní a v neposlední řadě bude na některých trzích k dispozici nový přeplňovaný vznětový motor 1,5 common rail.

O přenos výkonu na vozovku se stará zdokonalená pětistupňová manuální převodovka s jednoduchým ovládáním, která dále umocňuje reakci motoru a dokonalý pocit z řízení nebo čtyřstupňovou automatickou převodovkou s fuzzy logikou, která si pamatuje požadavky řidiče a podle toho reaguje.

Matrix může v rostoucím segmentu malých MPV soupeřit se všemi hlavními evropskými i japonskými konkurenty, jak interiérem, tak zavazadlovým prostorem, přičemž se může pochlubit některými unikátními prvky jako jsou sklopná a posuvná zadní sedadla.

Matrix je jako první model vyráběný HMC vybavena centrálně montovanou konzolí, na které jsou soustředěny hlavní přístroje ve středu přístrojové desky, avšak mimo přímý výhled řidiče, nicméně rychle a jednoduše čitelné, když je potřeba. V přímém směru výhledu řidiče je umístěna řada výstražných kontrolek, které řidiče neprodleně upozorní na jakýkoliv eventuální problém.

Díky dokonalému designu spodní části středové konzoly, kde je umístěna kromě jiných ovladačů i řadicí páka či volič automatické převodovky, může být prostor mezi předními sedadly dle požadavků jednotlivých trhů buď volně průchozí, nebo vybaven podlahovou konzolí.

Tak jak zákazníci značky Hyundai očekávají, Matrix přichází s rozsáhlou standardní výbavou, která v souladu s požadavky trhu, může být tato doplněna o další volitelné prvky. Ať již se jedná o klimatizaci, zásuvky 12V, držáky nápojů nebo odkládací plochy, Matrix má nebo může mít téměř všechny prvky výbavy, přičemž několik z nich je u modelu použito poprvé, jako například skryté úložné schránky. Bezpečnostní výbava zahrnuje například standardně dodávané přední airbagy nebo předpínač bezpečnostních pásů. Za příplatek je možné získat i boční airbagy. O odolnosti Matrixu při případné nehodě svědčí i to, že se mu podařilo dosáhnout čtyřhvězdičkového ohodnocení v testech Euro NCAP.

V průběhu tohoto roku očekává HMC prodej 40 000 kusů tohoto modelu na korejském trhu a 60 000 kusů na zahraničních trzích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Hyundai ix35 1,6
Rok výroby: 2012
Stav: 96 400 km
Cena: 252 000 Kč
Hyundai Accent 1,4
Rok výroby: 2007
Stav: 82 557 km
Cena: 70 000 Kč
Hyundai Getz 1,1
Rok výroby: 2003
Stav: 71 166 km
Cena: 40 000 Kč
Hyundai ix20 1,4
Rok výroby: 2010
Stav: 84 523 km
Cena: 157 000 Kč
Hyundai ix20 1,4
Rok výroby: 2012
Stav: 28 994 km
Cena: 207 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

dnes | Jiří Švamberk | 1 příspěvek
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků