Hyundai Matrix facelift: malé MPV v novém

Hyundai Matrix boduje na našem trhu celkem potichu. MPV pro menší rodinu se v Ženevě představilo s novou tváří.

Od posledního omlazení Matrixu uběhly již tři roky, a tak se tento model pokusí znovu zabojovat o nového zákazníka svěžejším designem, novými barvami a čalouněním.

Snad nejvýraznějších změn se dočkala příď vozu, která díky novému nárazníku a masce působí obleji. Modernější vzhled podtrhují i větší světlomety. V zadní části jsou už změny minimální, ale i tak na první pohled celkem lehce identifikovatelné. Starý hranatější nárazník nahradil oblejší s implantovanými zadními mlhovkami. Za pozornost stojí i to, že nikde na karoserii nenajdeme štítek designérského studia Pininfarina. Co stojí za touto, sice jen nepatrnou změnou se zatím můžeme jen domnívat.
 
Další zpestření, které si automobilka pro tento model přichystala, je pětice nových barev karoserie, a to Velvet Red, Bronze Gray, Continental Silver, Extreme Blue a Indigo Blue.
V interiéru mnoho změn nenajdeme, nové přírůstky jsou především v nabídce čalounění.
 
Změny se tentokrát netýkaly ani nabídky motorů, ta je tedy i nadále tvořena trojicí agregátů. Připomeňme jen, že na výběr je mezi 1,6 l, nebo 1,8 l zážehovým čtyřválcem a 1,5 litrovým dieselem CRDi s technologii Common rail.
 

Zda se faceliftovaný Matrix objeví také s inovovanou cenovkou, zatím nevíme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai Matrix 2008
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků