Hyundai Matrix facelift: malé MPV v novém

Hyundai Matrix boduje na našem trhu celkem potichu. MPV pro menší rodinu se v Ženevě představilo s novou tváří.

Od posledního omlazení Matrixu uběhly již tři roky, a tak se tento model pokusí znovu zabojovat o nového zákazníka svěžejším designem, novými barvami a čalouněním.

Snad nejvýraznějších změn se dočkala příď vozu, která díky novému nárazníku a masce působí obleji. Modernější vzhled podtrhují i větší světlomety. V zadní části jsou už změny minimální, ale i tak na první pohled celkem lehce identifikovatelné. Starý hranatější nárazník nahradil oblejší s implantovanými zadními mlhovkami. Za pozornost stojí i to, že nikde na karoserii nenajdeme štítek designérského studia Pininfarina. Co stojí za touto, sice jen nepatrnou změnou se zatím můžeme jen domnívat.
 
Další zpestření, které si automobilka pro tento model přichystala, je pětice nových barev karoserie, a to Velvet Red, Bronze Gray, Continental Silver, Extreme Blue a Indigo Blue.
V interiéru mnoho změn nenajdeme, nové přírůstky jsou především v nabídce čalounění.
 
Změny se tentokrát netýkaly ani nabídky motorů, ta je tedy i nadále tvořena trojicí agregátů. Připomeňme jen, že na výběr je mezi 1,6 l, nebo 1,8 l zážehovým čtyřválcem a 1,5 litrovým dieselem CRDi s technologii Common rail.
 

Zda se faceliftovaný Matrix objeví také s inovovanou cenovkou, zatím nevíme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai Matrix 2008
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 40 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků