Hyundai láká na roztomilý crossover. Casper míří do velkoměst, je menší než i10

I na malinkatý crossover se Hyundai povedlo nasadit designový směr svých větších modelů.

Své modelové portfolio postupně rozšiřuje Hyundai také doma v Jižní Koreji. Do tamních měst tak zanedlouho vyrazí i novinka Casper, miniaturní crossover, který vsadí na roztomilý design a nepochybně i nízkou cenovku. Prozatím automobilka zveřejňuje pár fotek exteriéru.

Samotné jméno Casper nemá odkazovat na známou kreslenou postavu ducha, ačkoliv tuto spojitost v teaseru Hyundai vtipně zmiňuje také (auto pod plachtou jako duch opravu vypadá). Přesněji se malý crossover inspiroval jménem v jistém skateboardovém triku, kterým značka nepochybně odkazuje na využití vozu ve městě.

Po stránce designu se i malý Casper chytá posledního směru crossoverů a SUV Hyundaie s hlavními světlomety níže a dalšími světly výše u kapoty. Detaily masky vozu se mění v závislosti na zvolené specifikaci/výbavě. Podobné rozložení osvětlení pak najdeme i vzadu, kde jsou rovněž brzdové lampy umístěné do černého panelu.

Rozměry crossoveru ještě Hyundai oficiálně neuvádí, korejské publikace se nicméně shodují na délce 3595 mm, šířce 1595 mm a rozvoru 2400 mm – pro představu je Casper velikostně na úrovni třeba Škody Citigo a po stránce evropské produkce Hyundaie je ještě menší než nejnovější generace i10.

Nová Kia Sportage pro Evropu oficiálně: Je kratší, hybridní a vybavená po střechu

Nová Kia Sportage pro Evropu oficiálně: Je kratší, hybridní a vybavená po střechu

Pod kapotou se očekávají atmosférické i přeplňované litrové tříválce, více informací ale Hyundai zveřejní posléze. Objednávky spustí značka doma v Jižní Koreji ještě během září, první vozy se dostanou k zákazníkům ke konci letošního roku.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST BMW 430i Cabrio: Léto sice skončilo, ale zábava může pokračovat

BMW 430i Cabrio

Čtyřválec, sportovní automatická převodovka, pohon zadních kol a otevřené nebe nad hlavou. Co by se mohlo pokazit?

včera | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

17.  9.  2021 | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků