Hyundai láká na facelift SUV Creta. Nové Škodě Kushaq nastaví tvář Tucsonu

Druhá generace malého rodinného vozu dostává nový design už dva roky po uvedení na trh. Líbí? U nás by se jistě neztratila...

Tento vůz je primárně určen pro Čínu, Rusko, Indii a Brazílii. Pohání ho zajímavý výběr motorů – přeplňovaný benzinový litr nebo čtrnáctistovka, dále atmosférické čtyřválce MPi 1.5, 1.6 a 2.0 a naftová patnáctistovka. Podobnou pestrost najdeme u možnosti řazení – máme zde šestistupňový manuál, automat, sedmistupňovou dvouspojku i CVT. SUV o délce 4,3 metru je v aktuální podobě na trhu teprve od roku 2019, ale čekají ho velké designové změny.

Dle zveřejněných nákresů dostane příď ve stylu aktuálního Tucsonu s trojúhelníkovými LED segmenty, zdvojená zadní světla, digitální přístrojový štít plus větší displej infotainmentu a také rozšířenou asistenční výbavu. Například na indickém trhu, kde se utká se Škodou Kushaq, začínají ceny aktuální verze na zhruba 300 tisících korunách, facelift si odbude premiéru v Indonézii, kde bude vznikat v nové továrně v Cikarangu.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Váš názor Další článek: Porsche slaví nabíjecí výkon 1,21 GW odkazem na Návrat do budoucnosti. DeLorean nechybí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz