Hyundai láká na chystaný Ioniq 7. Koncept elektrického SUV odhalí už brzy

Práce na dalším elektromobilu jsou u Hyundaie v plném proudu. Výsledek nám zanedlouho předpoví nový koncept.

O dalších chystaných elektromobilech Hyundaie pod značkou Ioniq už samozřejmě víme. Po uvedení crossoveru Ioniq 5 tak pomalu a jistě přichází na scénu očekávané SUV Ioniq 7. Než se ovšem dočkáme produkční verze, korejská automobilka nám představí jeho vizi prostřednictvím nového konceptu jednoduše nazvaného SEVEN.

Základní obrysy karoserie konceptu jsme už mohli vidět na upoutávkách dříve, nové snímky však dále odhalují futuristicky řešenou příď vozu – s horizontálním panelem LED osvětlení podobně jako u MPV Staria – a dále ukazují interiér, který působí dojmem moderního obývacího pokoje s pohovkou, dřevěným obložením a ambientním osvětlením.

Nelze očekávat, že takto uvolněně řešený interiér zapracuje Hyundai i do produkční verze Ioniqu 7. Na vnitřní prostor a pohodlí však bude určitě hledět, novinka má údajně nabídnout až sedm míst. Dále značka potvrzuje v interiéru konceptu využití udržitelných materiálů, na což zřejmě dojde i v produkční verzi modelu.

Všechny zatím chystané elektromobily Ioniq využijí E-GMP platformu, která zajistí architekturu s 800V elektrickou sítí pro rychlé nabíjení. Hyundai už dříve potvrdil, že SUV využije nové generace baterií s kapacitou 100 kWh. Varianta modelu s pohonem všech kol se má spolehnout na dvojici elektromotorů se systémovým výkonem okolo 230 kW (313 koní).

Koncept SEVEN představí Hyundai na konferenci AutoMobility v Los Angeles již 17. listopadu. Na více informací o novém elektromobilu tak nebudeme čekat dlouho. Do té doby bude nejspíš značka pokračovat na vlně upoutávek.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Váš názor Další článek: Nová Kia EV6 je oficiálně v Česku. Míří vysoko, značku opět vystřelila mezi elitu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz