Hyundai Kona N se už prohání pro Nürburgringu. Vnitřnosti si nejspíš vypůjčí od i30 N

Nebude trvat dlouho a další ostrý model rozšíří nabídku korejské automobilky.

Nedlouho po oficiální premiéře nového hot hatche i20 N se již Hyundai připravuje na další úroveň rozšíření nabídky ostrých modelů. O příchodu výkonné Kony N jsme slyšeli už dříve a představení asi nebude úplně daleko. Maskovaný prototyp byl totiž zachycen při testování na Severní smyčce Nürburgringu.

Nový Hyundai i20 N proti všem: Srovnali jsme nováčka se zavedenou konkurencí

Nový Hyundai i20 N proti všem: Srovnali jsme nováčka se zavedenou konkurencí

Určitým náznakem exteriérových úprav Kony N může být nedávno představená Kona se sportovněji laděnou výbavou N-Line. U modelu tak čekáme agresivnější vzezření, a jak ukazuje i maskovaný prototyp, taky včetně velkého zadního křídla nebo výrazných koncovek výfuku. Červené detaily po vzoru i30 N a i20 N přijdou určitě také.

Součástí „enkového“ receptu bude nepochybně i snížení a vyladění podvozku, nasazení lehkých kol a posílené brzdové soustavy. To vše ve spojení s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem, který by měl pocházet přímo z modernizovaného i30 N a tedy nabídnout dvě výkonnostní varianty – základních 250 koní (184 kW) nebo ve verzi Performance 280 koní (206 kW). Taktéž se počítá s možností manuální šestistupňové či osmistupňové dvouspojkové převodovky.

Nový Hyundai Tucson vs. konkurence: Jak si stojí proti Karoqu a Korandu?

Nový Hyundai Tucson vs. konkurence: Jak si stojí proti Karoqu a Korandu?

Datum uvedení Kony N zatím neznáme a Hyundai ještě nespustil ani klasickou vlnu oficiálních upoutávek. S testováním prototypu bychom ale nemuseli čekat dlouho. Kromě chystané Elantry N, která potěší zřejmě výhradně americké a korejské publikum, se pak u nás v Evropě můžeme později těšit i na ostrý Tucson N. Pár informací o něm již ostatně vyplavalo na povrch.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků