Hyundai Kona již také jako hybrid. To nejlepší je ale v interiéru

Omlazení modelu Kona není jen o motoru. V interiéru se můžete těšit na konektivitu Blue Link a spoustu dalších.

Hyundai Kona, designově zajímavý crossover, se právě dočkal rozšíření nabídky. Pilířem bohatšího výběru se nově stává nabídka hybridního pohonu. Hyundai tak reaguje na požadavky evropských zákazníků, kteří prahnou po ekologických SUV.

Hyundai již testuje i30 N s pohonem všech kol. Bude soupeřit s VW Golf R

Hyundai již testuje i30 N s pohonem všech kol. Bude soupeřit s VW Golf R

Pod kapotou se nachází zážehový čtyřválec Kappa GDI 1.6 litru s výkonem 77 kW (105 koní). K ruce mu je elektromotor s permanentním magnetem o výkonu 32 kW (44 koní). Celkový výkon hybridní soustavy pak činí 103 kW (141 koní) a točivý moment má 265 N.m. Ústrojí již můžete znát z modelu Ioniq.

Vzhledem k hybridnímu ústrojí si určitě všimnete i lehké změny v rozhraní přístrojového štítu. Žhavou novinkou je pak infotainment s displejem o úhlopříčce 10,25", očividně z faceliftovaného modelu Ioniq. V kokpitu vozu vypadá skvěle. Hybridní verze bude mít i unikátní prvky individualizace, jako bílé ozdobné rámečky interiéru nebo výchozí bílé prošívání sedadel.

Hyundai umožní nastavit výkon elektromobilů. Snadněji už to nešlo

Hyundai umožní nastavit výkon elektromobilů. Snadněji už to nešlo

„Hyundai již nabízí nejširší portfolio pohonů a s představením zcela nového modelu Kona Hybrid poskytneme našim evropským zákazníkům ještě větší výběr ekologických modelů SUV,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe HQ, odpovědný za marketing a produkt.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků