Hyundai Kona již také jako hybrid. To nejlepší je ale v interiéru

Omlazení modelu Kona není jen o motoru. V interiéru se můžete těšit na konektivitu Blue Link a spoustu dalších.

Hyundai Kona, designově zajímavý crossover, se právě dočkal rozšíření nabídky. Pilířem bohatšího výběru se nově stává nabídka hybridního pohonu. Hyundai tak reaguje na požadavky evropských zákazníků, kteří prahnou po ekologických SUV.

Hyundai již testuje i30 N s pohonem všech kol. Bude soupeřit s VW Golf R

Hyundai již testuje i30 N s pohonem všech kol. Bude soupeřit s VW Golf R

Pod kapotou se nachází zážehový čtyřválec Kappa GDI 1.6 litru s výkonem 77 kW (105 koní). K ruce mu je elektromotor s permanentním magnetem o výkonu 32 kW (44 koní). Celkový výkon hybridní soustavy pak činí 103 kW (141 koní) a točivý moment má 265 N.m. Ústrojí již můžete znát z modelu Ioniq.

Vzhledem k hybridnímu ústrojí si určitě všimnete i lehké změny v rozhraní přístrojového štítu. Žhavou novinkou je pak infotainment s displejem o úhlopříčce 10,25", očividně z faceliftovaného modelu Ioniq. V kokpitu vozu vypadá skvěle. Hybridní verze bude mít i unikátní prvky individualizace, jako bílé ozdobné rámečky interiéru nebo výchozí bílé prošívání sedadel.

Hyundai umožní nastavit výkon elektromobilů. Snadněji už to nešlo

Hyundai umožní nastavit výkon elektromobilů. Snadněji už to nešlo

„Hyundai již nabízí nejširší portfolio pohonů a s představením zcela nového modelu Kona Hybrid poskytneme našim evropským zákazníkům ještě větší výběr ekologických modelů SUV,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe HQ, odpovědný za marketing a produkt.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků