Hyundai Kona čeká omlazení. První upoutávka láká i na sportovnější verzi N Line

Pro své populární SUV chystá Hyundai docela výrazné omlazení, alespoň to tedy naznačují první upoutávky upraveného exteriéru.

Po zhruba třech letech od uvedení již Hyundai připravuje modernizaci SUV Kona a nyní nám poskytuje odhalení některých kosmetických prvků, na které se můžeme těšit. Tradičně potemnělé ilustrace přídě modelu ukazují vcelku rozsáhle přepracovanou masku s nově tvarovanými LED světlomety, jinou mřížkou chladiče i liniemi nárazníku.

Celkově to vypadá na plynulejší křivky a jednotnější design, který se možná projeví také na zádi SUV. Ve stejném stylu pak modernizaci určitě podstoupí i čistě elektrická Kona Electric a elektrifikovaná Kona Hybrid.

Společně s dvojicí ilustrací standardního modelu nás však Hyundai láká i na sportovnější výbavu N Line, která exteriér Kony přirozeně naostří. Jiná bude podle všeho mřížka chladiče, spodní část nárazníku a pod úrovní kapoty se dokonce ukáže trojice malých otvorů přístupu vzduchu (zda budou falešné, to se teprve uvidí).

Jak už nicméně víme, pro Konu chystá značka i plnohodnotně ostrou verzi N, a to po vzoru hot hatche i30 N nebo očekávané novinky i20 N. Tady už čekejme podstatné změny na podvozku i pod kapotou (nejspíš motor z i30 N). Nejsilnější Kona v nabídce se však pravděpodobně ukáže až po uvedení modernizací všech standardních verzí.

O změnách na technice v rámci modernizace zatím Hyundai mlčí, stejně jako o možném datu premiéry. S klasickou vlnou upoutávek ale zřejmě nebudeme na další podrobnosti čekat dlouho.

Galerie doplněna o dosavadní Hyundai Kona.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (7) Další článek: Z holobytu k hi-techu: Hyundai i20 ušel daleko, s prvotinou už srovnávat nelze

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz