Hyundai již testuje i30 N s pohonem všech kol. Bude soupeřit s VW Golf R

O variantách sportovních modelů N s pohonem všech kol se u Hyundaie mluví už delší dobu. Teď však automobilka konečně potvrzuje, že jednu novinku v této specifikaci již pilně testuje.

Hyundai tedy doopravdy pracuje na potencionálním rivalovi pro Volkswagen Golf R. V rozhovoru s magazínem Cars Guide totiž australský PR manažer automobilky potvrdil, že inženýři Hyundai již testují prototypy ostrého hatchbacku i30 N s pohonem všech kol. Nový systém má být přitom navržen výhradně k nasazení ve sportovních modelech divize N.

Samozřejmě, testování prototypů ještě nepotvrzuje samotnou produkci a uvedení do prodeje. Hyundai se však už minulosti nechal slyšet, že myšlenka modelů N s pohonem všech kol je mu velmi sympatická. A jelikož se tedy i30 N zdá jako první vlaštovka v této specifikaci, „čtyřkolku“ by nakonec mohla dostat i karosářská verze Fastback.

Už žádné nudné vozy Hyundai. Design bude vzrušující, prý může i vyděsit

Už žádné nudné vozy Hyundai. Design bude vzrušující, prý může i vyděsit

Výhodou sdílení platforem mezi jednotlivými modely má být také možná zástavba pohonu všech kol z i30 N také do ostrého crossoveru Kona N, na němž už automobilka pracuje. Dle informací od samotného šéfa divize N Alberta Biermanna měl být dokonce jeden prototyp Kony N postaven už minulý rok.

Jak už víme, Hyundai chce svou sportovní řadu N postupně rozšiřovat na další modely, přičemž v nejbližší době se mluví o menším hatchbacku i20 N a rovněž SUV Tucson N – u něhož je ostatně pohon všech kol jaksi předvídatelný. Ke všemu dal Hyundai zelenou i projektu samostatného modelu divize N.

Hyundai umožní nastavit výkon elektromobilů. Snadněji už to nešlo

Hyundai umožní nastavit výkon elektromobilů. Snadněji už to nešlo

Se zprávami ohledně modelů N nakonec přichází i informace o zavedení automatických dvouspojkových převodovek, které by chtěl Hyundai poskytnout zájemcům jako volbu. Současného i30 N s pádly pod volantem bychom se měli dočkat v prodeji už v druhé polovině letošního roku.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

včera | Vladimír Kadera | 24 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků