Hyundai již testuje i30 N s pohonem všech kol. Bude soupeřit s VW Golf R

O variantách sportovních modelů N s pohonem všech kol se u Hyundaie mluví už delší dobu. Teď však automobilka konečně potvrzuje, že jednu novinku v této specifikaci již pilně testuje.

Hyundai tedy doopravdy pracuje na potencionálním rivalovi pro Volkswagen Golf R. V rozhovoru s magazínem Cars Guide totiž australský PR manažer automobilky potvrdil, že inženýři Hyundai již testují prototypy ostrého hatchbacku i30 N s pohonem všech kol. Nový systém má být přitom navržen výhradně k nasazení ve sportovních modelech divize N.

Samozřejmě, testování prototypů ještě nepotvrzuje samotnou produkci a uvedení do prodeje. Hyundai se však už minulosti nechal slyšet, že myšlenka modelů N s pohonem všech kol je mu velmi sympatická. A jelikož se tedy i30 N zdá jako první vlaštovka v této specifikaci, „čtyřkolku“ by nakonec mohla dostat i karosářská verze Fastback.

Už žádné nudné vozy Hyundai. Design bude vzrušující, prý může i vyděsit

Už žádné nudné vozy Hyundai. Design bude vzrušující, prý může i vyděsit

Výhodou sdílení platforem mezi jednotlivými modely má být také možná zástavba pohonu všech kol z i30 N také do ostrého crossoveru Kona N, na němž už automobilka pracuje. Dle informací od samotného šéfa divize N Alberta Biermanna měl být dokonce jeden prototyp Kony N postaven už minulý rok.

Jak už víme, Hyundai chce svou sportovní řadu N postupně rozšiřovat na další modely, přičemž v nejbližší době se mluví o menším hatchbacku i20 N a rovněž SUV Tucson N – u něhož je ostatně pohon všech kol jaksi předvídatelný. Ke všemu dal Hyundai zelenou i projektu samostatného modelu divize N.

Hyundai umožní nastavit výkon elektromobilů. Snadněji už to nešlo

Hyundai umožní nastavit výkon elektromobilů. Snadněji už to nešlo

Se zprávami ohledně modelů N nakonec přichází i informace o zavedení automatických dvouspojkových převodovek, které by chtěl Hyundai poskytnout zájemcům jako volbu. Současného i30 N s pádly pod volantem bychom se měli dočkat v prodeji už v druhé polovině letošního roku.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 149 příspěvků