Hyundai investuje přes 800 miliard do autonomních aut. Podporu má i od vlády

Společnost Hyundai se s tím rozhodně nemaže. Vždyť už učí elektrická auta, aby se dobíjela sama. Každé její rozhodnutí je megalomansky velké a vždy jde o velký krok kupředu.

Agentura Reuters informovala o investičním plánu korejské automobilky Hyundai. Do vývoje mobility a dalších technologií spojených s automobilovým průmyslem nateče v průběhu šesti let 35 miliard dolarů (805 miliard korun). 

Rusové postavili autonomní Hyundai Sonata. Netrvalo jim to ani 2 měsíce

Rusové postavili autonomní Hyundai Sonata. Netrvalo jim to ani 2 měsíce

Nebude na to ale sama, finanční pomoc zajišťuje i korejská vláda v čele s prezidentem Mun Če-Inem, který se nechal slyšet, že do roku 2030 bude polovina vyrobených automobilů schopna jezdit po tamních silnicích autonomně.

„Trh s autonomní jízdou je zlatá žíla pro revitalizaci ekonomiky a k vytvoření nových pracovních míst“, řekl Če-In na „kávě“ ve společnosti Hyundai. Korejská vláda plánuje v období let 2021-2027 utratit za autonomní technologie celkem 17 bilionů.  

Chodící auto možná nebylo poslední. Hyundai hledá nové talenty pro své bizarnosti

Chodící auto možná nebylo poslední. Hyundai hledá nové talenty pro své bizarnosti

Očekává se, že Hyundai dosáhne 4. stupně autonomní jízdy (tedy toho úplného) v roce 2024 v takovém rozsahu, že bude takto vybavené vozy moci nabízet fleetovým zákazníkům. Veřejnosti by měly být dostupné o tři roky později. Právní záležitosti pro provoz autonomních vozidel na korejských silnicích by měly být vyhotoveny do pěti let.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků