Hyundai i30 White Edition: specialitka pro západní sousedy

Hyundai i30 se již pár měsíců prodává i na českém a slovenském trhu, ale přesto jej zejména na slovenských silnicích ještě není tolik nevidět. Zatím můžeme konstatovat, že model i30 jakoby stál ve stínu svého příbuzného modelu Kia Cee´d.

O příčinách můžeme jen spekulovat, můžeme se však podívat i na to, jak se Hyundai snaží na model i30 nalákat německé zákazníky. V tamních showroomech se již zanedlouho objeví nová limitovaná edice s přídomkem White, která bude omezena na pouhých 300 kusů. Jak již z názvu vyplývá, vůz bude nalakován na bílo, konkrétně odstínem Crystal White, přičemž zvenčí přidají na sportovnosti 17-ti palcová litá kola. V interiéru potěší například USB port, CD přehrávač, přípojka pro iPod.

Pod kapotou se nachází čtyřválec objemu 1,4 l s výkonem 109 koní a točivým momentem 137 Nm. Na nespoutané závodění po německých dálnicích to sice není, ale na svižné jezdění do města je to vůz úplně ideální. Cena modelu i30 White Edition činí vskutku příznivých 15 990 Euro (zhruba 405 000 Kč).

Klepněte pro větší obrázek 
Hyundai i30 White Edition
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků