Hyundai i30: český Korejec přichází

Na ženevském autosalonu bude představen nový model Hyundai i30. Atraktivní vůz se bude vyrábět v českých Nošovicích.
Hyundai i30: český Korejec přichází

Po loňském představení studie Arnejs, která ukazovala, jak bude vypadat čistě evropský konkurent hatchbacků nižší střední třídy, přichází očekávané oficiální představení. Byť prozatím jen na obrázcích.

O voze toho není prozatím nic bližšího známo a tak musí postačit kusé informace z minulosti. Hyundai i30 bude koncepčně shodný se slovenskou Kii Cee'd. Stejná platforma, stejné motory a převodovky, velmi podobné výbavy a k tomu odlišný kabát.

Vůz bude se bude v počátku vyrábět na Slovensku, ale po dokončení nošovického závodu bude výroba přesunuta k nám. Při plné výrobě se počítá s produkcí okolo 300 000 vozů, které budou mířit do všech zemí Evropské unie.

Vše důležité bude zveřejněno nejpozději za pár týdnů ve Švýcarsku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai i30
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků