Hyundai hledá jedničku

Odejde Schwarz k Citroenu, Mitsubishi, Hyundai nebo zůstane? K několika senzačním přestupům v rámci změn v obsazení u většiny továrních týmů v mistrovství světa v rallye dojde v příštích třech týdnech.
Hyundai hledá jedničku

Snad největším překvapením má být plánovaný odchod nekorunovaného krále rallye Richarda Burnse z týmu Prodrive (Subaru World Rally Team) směrem na jih do Francie k týmu Peugeot Sport, kde by doplnil dvojici finských pilotů Marcus Gronholm a Harri Rovanpera, popřípadě Francouze Gilles Panizziho. Ruletu přestupů pravděpodobně rozhýbe právě přesun Burnse. Této přestupové horečky se s výjimkou týmu Ford Motorsport zúčastní všechny tovární týmy. Jak bude vypadat obsazení v každém z nich pro sezónu MS FIA 2002?

Subaru

Odejde-li Burns, může ho nahradit jen Makinen. To ale jen v případě, že od Mitsubishi nakonec opravdu odejde, a že se nerozhodne přijmout atraktivní nabídku od vedení týmu Citroen. Možnou variantou je i příchod Alistera McRae z týmu Hyundai. Snad až poslední alternativou je postup Solberga na místo jedničky a Martina na místo dvojky v týmu. Ani jeden však ještě nedozrál…

Hyundai

Eriksson je stále výborný, ale starý, bez perspektivy a navíc stojí hodně peněz. Alister McRea se chce stěhovat. Na koho tedy vsadí Motor Sport Development v roce 2002? Týmu by hodně pomohl příchod Delecoura, který by se v stal pilotem číslo jedna, a kterého by plat Erikssona určitě více než uspokojil. Stejně jako v případě týmu Mitsubishi, i Hyundai by mohl chtít využít zkušeností a schopností německého pilota Schwarze, který by rád pilotovat vyspělejší vůz, než se kterým jezdil v současnosti. I druhý pilot týmu Škoda Motorsport – Bruno Thiry je v užším výběru.

Citroen

Bugalski i Puras jsou na asfaltu nejlepší. Na šotolině těm nejlepším ale konkurovat nemohou. V roce 2003 bude v zájmu týmu zisk titulu ve šampionátu výrobců a k tomu je třeba dokončit vývoj Xsary WRC a také služeb všestranného zkušeného pilota. Tím by mohl být právě Makinen, možná Schwarz, velké naděje tým vkládá do mladého Loeba. Radstrom se cítí doma na sněhu a ledu, na šotolině mu to letos zatím ani jednou nevyšlo.

Škoda

Jedná s několika mladými a nadějnými piloty ze severských zemí (Finska a Norska), kteří by přišli na uvolněná místa po dvojici Schwarz a Thiry. Pro tým z Mladé Boleslavi by však odchod Schwarze mohl být kritickým. Najít náhradu za tak zkušeného a kvalitního pilota je v současné situaci téměř nemožné a nebo hodně nákladné. Škoda již dlouho slibuje druhou evoluci Octavie WRC, ta však stále nepřichází. Podle zákulisních spekulací v západní Evropě by Thiry rád vyzkoušel vozy od konkurence, byť by to bylo v nějakém špičkovém privátním týmu na vybraných soutěžích mistrovství světa a Evropy. Nadějný Kresta by se tak mohl ocitnout v pozici třetího nebo dokonce druhého továrního jezdce. V případě, že Schwarz neodejde, zůstane jedničkou v týmu on.

 

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Hyundai ix35 1,6
Rok výroby: 2012
Stav: 96 400 km
Cena: 252 000 Kč
Hyundai Accent 1,4
Rok výroby: 2007
Stav: 82 557 km
Cena: 70 000 Kč
Hyundai Getz 1,1
Rok výroby: 2003
Stav: 71 166 km
Cena: 40 000 Kč
Hyundai ix35 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 55 407 km
Cena: 306 000 Kč
Hyundai i30 1,6
Rok výroby: 2016
Stav: 9 699 km
Cena: 310 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 33 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků
Test Alfy Romeo Stelvio: Italové naučili SUV jezdit! A kde je problém?

Alfa Romeo Stelvio

První sportovně-užitkový vůz od Alfy Romeo má poctivý základ, díky kterému nabízí skvělé jízdní vlastnosti. Jak si ale stojí v dalších disciplínách?

8.  8.  2017 | Milan Lažanský | 13 příspěvků