Nový Hyundai Grandeur vám vytře zrak. Manažeři se dočkali pořádného faceliftu

Hezké a zajímavé vozy v nabídce Hyundai dlouho chyběly. Nyní jich na nás značka chrlí několik za rok. Některé z nich jsou ale pro českého zákazníka nedostupné.

Grandeur byl od roku 1986 vlajkovou lodí značky Hyundai, dokud se o deset let později neobjevil větší a luxusnější model Dynasty, který rozměrově odpovídal například tehdejším BMW 7 E38. Od té doby je Grandeur takovým jihokorejským pětkovým BMW, po kterém sahala klientela vyššího a středního managementu.

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Grandeur si v roce 2016 prošel již šestým životním cyklem a jeho současná generace tak dostala zasloužený facelift. Ten vůz přiblížil současnému modelu Sonata a dodal mu náležitý šmrnc. Jak si můžete všimnout v galerii nahoře, kde máme verzi před faceliftem pro porovnání, jsou změny po stránce vzhledu opravdu markantní.

Oproti jen drobným retuším, které jsou poznávacím znamením evropských faceliftů (ale i nových generací), je to fajn změna. Stejně znatelný rukopis se u manažerského vozu promítl i do kabiny. Zcela přepracovaný středový tunel je nyní širší a luxusnější. Analogové budíky vystřídal 12,3palcový digitální přístrojový štít, který volně navazuje na infotainment o stejném rozměru.

Kia XCeed nabídne technickou vychytávku, která v Evropě oslaví premiéru

Kia XCeed nabídne technickou vychytávku, která v Evropě oslaví premiéru

Základní motorovou nabídku zastupuje čtyřválcový motor o objemu 2,5 litru, který vůz sdílí s menší Sonatou. Dále je k mání i hybridní varianta se základem v jednotce 2,4 litru a třílitrová jednotka jezdící na LPG. Momentálně se opět jedná o strop nabídky automobilky Hyundai, který je dostupný v Jižní Koreji. Vzhledem k rozšiřování působení automobilky by bylo hezké, kdyby se vůz objevil i tady.

Zatím je to ale pouze zbožné přání, mnohem větší šanci má totiž nová Sonata, za kterou se evropští fanoušci značky již několik měsíců modlí. Výbavou natřískaný Grandeur tak nejspíš zůstane výsadou jihokorejských zastoupení, ke kterým se dostane v příštím roce.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

včera | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků