Nový Hyundai Grandeur vám vytře zrak. Manažeři se dočkali pořádného faceliftu

Hezké a zajímavé vozy v nabídce Hyundai dlouho chyběly. Nyní jich na nás značka chrlí několik za rok. Některé z nich jsou ale pro českého zákazníka nedostupné.

Grandeur byl od roku 1986 vlajkovou lodí značky Hyundai, dokud se o deset let později neobjevil větší a luxusnější model Dynasty, který rozměrově odpovídal například tehdejším BMW 7 E38. Od té doby je Grandeur takovým jihokorejským pětkovým BMW, po kterém sahala klientela vyššího a středního managementu.

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Grandeur si v roce 2016 prošel již šestým životním cyklem a jeho současná generace tak dostala zasloužený facelift. Ten vůz přiblížil současnému modelu Sonata a dodal mu náležitý šmrnc. Jak si můžete všimnout v galerii nahoře, kde máme verzi před faceliftem pro porovnání, jsou změny po stránce vzhledu opravdu markantní.

Oproti jen drobným retuším, které jsou poznávacím znamením evropských faceliftů (ale i nových generací), je to fajn změna. Stejně znatelný rukopis se u manažerského vozu promítl i do kabiny. Zcela přepracovaný středový tunel je nyní širší a luxusnější. Analogové budíky vystřídal 12,3palcový digitální přístrojový štít, který volně navazuje na infotainment o stejném rozměru.

Kia XCeed nabídne technickou vychytávku, která v Evropě oslaví premiéru

Kia XCeed nabídne technickou vychytávku, která v Evropě oslaví premiéru

Základní motorovou nabídku zastupuje čtyřválcový motor o objemu 2,5 litru, který vůz sdílí s menší Sonatou. Dále je k mání i hybridní varianta se základem v jednotce 2,4 litru a třílitrová jednotka jezdící na LPG. Momentálně se opět jedná o strop nabídky automobilky Hyundai, který je dostupný v Jižní Koreji. Vzhledem k rozšiřování působení automobilky by bylo hezké, kdyby se vůz objevil i tady.

Zatím je to ale pouze zbožné přání, mnohem větší šanci má totiž nová Sonata, za kterou se evropští fanoušci značky již několik měsíců modlí. Výbavou natřískaný Grandeur tak nejspíš zůstane výsadou jihokorejských zastoupení, ke kterým se dostane v příštím roce.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků