Hyundai Grandeur: nástupce sedanu XG příjíždí

V Ženevě představila korejská automobilka Hyundai nástupce současného sedanu vyšší střední třídy XG. Novinka má délku 4,9 m, šířku 1,85 m a výšku 1,49 m, čímž překonala předchůdce ve všech směrech. Místo pro nohy a pro hlavu na zadních sedadlech narostlo o sedm centimetrů, stejně jako se zvětšil i zavazadlový prostor. Ve standardu najdete duální automatickou klimatizaci, kožená sedadla vč. elektrického polohování. V bezpečnostní výbavě nebudou chybět přední a boční airbagy (i pro zadní sedadla), hlavové airbagy, aktivní opěrky hlavy a ESP.

Výkon benzínového šestiválec vzrostl na 171 kW (304 Nm), přitom je jeho objem ale menší, jen 3.3 l. Spojen je pouze s pětistupňovým automatem s možností sekvenčního řazení. Pod kapotou se později objeví také nafťák, a sice 2.2 CRDi s výkonem 107 kW; obávám se ale, že výkon tohoto čtyřválce nebude pro velkou limuzínu dostatečný. Přesto by se měl postarat na evropských trzích o většinu prodejů; chybějící nafta v současné generaci byla totiž největším minusem XG.

Poznámka: V Česku se nyní XG prodává v akci za vynikajících 899 tisíc Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků