Hyundai Grandeur: nástupce sedanu XG příjíždí

V Ženevě představila korejská automobilka Hyundai nástupce současného sedanu vyšší střední třídy XG. Novinka má délku 4,9 m, šířku 1,85 m a výšku 1,49 m, čímž překonala předchůdce ve všech směrech. Místo pro nohy a pro hlavu na zadních sedadlech narostlo o sedm centimetrů, stejně jako se zvětšil i zavazadlový prostor. Ve standardu najdete duální automatickou klimatizaci, kožená sedadla vč. elektrického polohování. V bezpečnostní výbavě nebudou chybět přední a boční airbagy (i pro zadní sedadla), hlavové airbagy, aktivní opěrky hlavy a ESP.

Výkon benzínového šestiválec vzrostl na 171 kW (304 Nm), přitom je jeho objem ale menší, jen 3.3 l. Spojen je pouze s pětistupňovým automatem s možností sekvenčního řazení. Pod kapotou se později objeví také nafťák, a sice 2.2 CRDi s výkonem 107 kW; obávám se ale, že výkon tohoto čtyřválce nebude pro velkou limuzínu dostatečný. Přesto by se měl postarat na evropských trzích o většinu prodejů; chybějící nafta v současné generaci byla totiž největším minusem XG.

Poznámka: V Česku se nyní XG prodává v akci za vynikajících 899 tisíc Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků