Toto je nový nejluxusnější Hyundai. Vlajková loď má známou masku a z vnitřku přechází zrak

Luxusní sedan pro smetánku by mohl směle konkurovat zavedené evropské konkurence. Bohužel si ho tady neužijeme.

Hyundai Grandeur je luxusní korejská limuzína, která se nyní představuje již v sedmé generaci. Ta současná se u nás oficiálně neprodává, dříve však model na českém trhu figuroval. Grandeur existuje již od roku 1986 a právě první generace se stala předlohou nedávno představeného restomodu s elektrickým pohonem. Čas plynul dál, Hyundai Grandeur se vyvíjel a nyní je tu tedy jeho nejnovější provedení.

Jak je u korejských aut zvykem, mezigenerační obměna změnila auto k nepoznání. Designový jazyk nového provedení odpovídá nedávným konceptům značky a není tak divu, že přední část výrazně připomíná futuristické MPV Staria, které je dostupné i u nás. Těšíte se na technické údaje? Tak to vás musíme zklamat, prozatím nebylo nic konkrétního prozrazeno.

Korejské weby nicméně zmiňují hybridní šestnáctistovku i šestiválec o objemu 3,5 litru. Na oficiální potvrzení si ale ještě počkáme. Vedle exteriéru ukázal Hyundai i interiér, který nabízí prostor pro čtyři až pět cestujících. Po vzoru dalších moderních aut jsou digitální přístrojový štít a infotainment v jednom panelu. Auto se má začít prodávat na začátku příštího roku, takže zbytek informací nemůže být daleko.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (9) Další článek: První svezení s novým BMW X1 sDrive18d: Manželka bude nadšená, ale ani vy nepřijdete zkrátka

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,