Hyundai Genesis Sports Coupé: korejská stylovka (spy photos)

Špionážní fotografové měli štěstí na novinku Hyundai, která bude nést mnoho říkající název Genesis Sports Coupé. Automobilka v současnosti testuje nový model v Skandinávii, kde je vystaven zimním klimatickým podmínkám.

Genesis Sports Coupé bude mít pohon zadní nápravy, což je oproti předchůdci – modelu Tiburon, novinka. Podle starších zpráv se měl pod přední kapotou ukrývat velký osmiválec o objemu 4,6 litru, nové zprávy pak hovoří o šestiválci 3,8 l a výkonu kolem 300 koní.

Později se v nabídce objeví také dvoulitrový turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec s výkonem zhruba 215 koní. Na asijském kontinentu se novinka dostane do prodeje již koncem tohoto roku, v Evropě a USA se pak očekává počátkem roku příštího.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Hyundai Genesis Sports Coupé při testech

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků