Hyundai Genesis, nový luxusní sedan již na konci roku

Korejská automobilka Hyundai oznámila termín oficiálního představení svého nového sedanu Genesis. Ten je sice primárně určen pro americký a čínský trh, ale neoficiálně se hovoří o tom, že se objeví i v Evropě. A stejně jako u ostatních modelů, tak i v tomto případě má být posun ke špičce segmentu velmi výrazný.

V den svých čtyřicátých narozenin, 29. prosince, tak bude Genesis představen světu. Konkurent vozů vyšší střední třídy má nabídnout vše, co lze najít u jiných vozů tohoto segmentu. A to nejen v oblasti výbavy. Nesmíme zapomenout, že půjde o velký sedan, který bude svůj výkon přenášet přes zadní kola. O pohon vozu se navíc budou hned od počátku starat dva zajímavé motory. Šestiválec 3,8 o výkonu přes 260 koní a zcela nový osmiválec 4,6 o výkonu přes 380 koní. Určité zdroje hovoří dokonce o výkonu přes 450 koní, ale toto není příliš pravděpodobné. Naftový motor prozatím v nabídce nebude, ale v případě příchodu na evropský trh, lze počítat s inovovaným šestiválcem ze současných SUV modelů.

Cena vozu již tolik konkurenční nebude a bude se pohybovat výrazně pod průměrem třídy. To je také jedna ze zbraní, které mají přilákat nové zákazníky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai Genesis

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Hyundai Genesis při testech

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky