Hyundai Genesis, nový luxusní sedan již na konci roku

Korejská automobilka Hyundai oznámila termín oficiálního představení svého nového sedanu Genesis. Ten je sice primárně určen pro americký a čínský trh, ale neoficiálně se hovoří o tom, že se objeví i v Evropě. A stejně jako u ostatních modelů, tak i v tomto případě má být posun ke špičce segmentu velmi výrazný.

V den svých čtyřicátých narozenin, 29. prosince, tak bude Genesis představen světu. Konkurent vozů vyšší střední třídy má nabídnout vše, co lze najít u jiných vozů tohoto segmentu. A to nejen v oblasti výbavy. Nesmíme zapomenout, že půjde o velký sedan, který bude svůj výkon přenášet přes zadní kola. O pohon vozu se navíc budou hned od počátku starat dva zajímavé motory. Šestiválec 3,8 o výkonu přes 260 koní a zcela nový osmiválec 4,6 o výkonu přes 380 koní. Určité zdroje hovoří dokonce o výkonu přes 450 koní, ale toto není příliš pravděpodobné. Naftový motor prozatím v nabídce nebude, ale v případě příchodu na evropský trh, lze počítat s inovovaným šestiválcem ze současných SUV modelů.

Cena vozu již tolik konkurenční nebude a bude se pohybovat výrazně pod průměrem třídy. To je také jedna ze zbraní, které mají přilákat nové zákazníky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai Genesis

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Hyundai Genesis při testech

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 18 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků