Hyundai Genesis, nový luxusní sedan již na konci roku

Korejská automobilka Hyundai oznámila termín oficiálního představení svého nového sedanu Genesis. Ten je sice primárně určen pro americký a čínský trh, ale neoficiálně se hovoří o tom, že se objeví i v Evropě. A stejně jako u ostatních modelů, tak i v tomto případě má být posun ke špičce segmentu velmi výrazný.

V den svých čtyřicátých narozenin, 29. prosince, tak bude Genesis představen světu. Konkurent vozů vyšší střední třídy má nabídnout vše, co lze najít u jiných vozů tohoto segmentu. A to nejen v oblasti výbavy. Nesmíme zapomenout, že půjde o velký sedan, který bude svůj výkon přenášet přes zadní kola. O pohon vozu se navíc budou hned od počátku starat dva zajímavé motory. Šestiválec 3,8 o výkonu přes 260 koní a zcela nový osmiválec 4,6 o výkonu přes 380 koní. Určité zdroje hovoří dokonce o výkonu přes 450 koní, ale toto není příliš pravděpodobné. Naftový motor prozatím v nabídce nebude, ale v případě příchodu na evropský trh, lze počítat s inovovaným šestiválcem ze současných SUV modelů.

Cena vozu již tolik konkurenční nebude a bude se pohybovat výrazně pod průměrem třídy. To je také jedna ze zbraní, které mají přilákat nové zákazníky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai Genesis

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Hyundai Genesis při testech

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků