Hyundai Genesis: Korejci zas o krok dále

Korejská automobilka Hyundai představila novou limuzínu Genesis. Ta je odlišná od všeho, co doposud předvedla.

Již před pár týdny jsme vás informovali o nové studii automobilky Hyundai, která se představí v dubnu na autosalonu v New Yorku (celá zpráva). Zcela nečekaně ovšem korejský výrobce automobilů uvolnil informace o této novince s předstihem. A vůz vypadá ještě lépe, než očekávali i ti nejoptimističtější příznivci značky.

Genesis představuje limuzínu vyšší střední třídy, která má být ve své produkční podobě určena hlavně pro americký trh. To si také vyžádalo speciální řešení, které jsme u Hyundai doposud neviděli.

Genesis dostane pod kapotu osmiválcový motor s výkonem okolo 300 koní. Ten bude přenášet svůj výkon na zadní kola. Ano, čtete dobře, Hyundai totiž chystá velkou limuzínu s tímto typem pohonu. Vůz má má vcelku rozumné rozložení hmotnosti (57:43) a díky dobré trakci zvládne stovku po 6 sekund.

Zda dostane i produkční verze stejné řešení není známo, ale Hyundai oznámil, že Genesis bude určitě k disopzici i v hybridní verzi a možná dostane také přeplňovaný šestiválec. A cena? Na americkém trhu by základní verze neměla přesáhnout sumu 30 000 dolarů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai Genesis
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků