Hyundai Genesis Coupé, vize novodobé historie

Korejská automobilka Hyundai představila definitivní podobu své studie Genesis Coupé. Ta přináší z pohledu tohoto výrobce doslova revoluční prvky, mezi které se určitě řadí aplikace zadního náhonu v kombinaci s motorem vpředu.

Tento zcela nový prvek se navíc neobjeví jen u studie, Hyundai postupně uvede několik modelů této koncepce. A nástupce současného Hyundai Coupé bude patřit mezi ně.

Každopádně studie jako taková přichází se zcela novým kabátem, ve kterém lze cítit i odkaz současného Coupé a to hlavně z bočního profilu.

O pohon vozu se pak stará zcela nový šestiválec o objemu 3,8 litru s výkonem 221 kW (300 k) a točivým momentem 340 Nm. Šestistupňový manuál pak posílá tuto porci přímo na zadní kola, mezi kterými si našel místo i samosvorný diferenciál.

Pokud Hyundai dokáže přenést podobné parametry a technické řešení i do produkce a přidá k tomu i design, který bude této studii velmi blízky a zachová si svou cenovou politiku, může se v řadách sportovně laděných řidičů, kteří nemají velké konto, začít slavit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai Genesis Coupé

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků