Hyundai Genesis Coupé, vize novodobé historie

Korejská automobilka Hyundai představila definitivní podobu své studie Genesis Coupé. Ta přináší z pohledu tohoto výrobce doslova revoluční prvky, mezi které se určitě řadí aplikace zadního náhonu v kombinaci s motorem vpředu.

Tento zcela nový prvek se navíc neobjeví jen u studie, Hyundai postupně uvede několik modelů této koncepce. A nástupce současného Hyundai Coupé bude patřit mezi ně.

Každopádně studie jako taková přichází se zcela novým kabátem, ve kterém lze cítit i odkaz současného Coupé a to hlavně z bočního profilu.

O pohon vozu se pak stará zcela nový šestiválec o objemu 3,8 litru s výkonem 221 kW (300 k) a točivým momentem 340 Nm. Šestistupňový manuál pak posílá tuto porci přímo na zadní kola, mezi kterými si našel místo i samosvorný diferenciál.

Pokud Hyundai dokáže přenést podobné parametry a technické řešení i do produkce a přidá k tomu i design, který bude této studii velmi blízky a zachová si svou cenovou politiku, může se v řadách sportovně laděných řidičů, kteří nemají velké konto, začít slavit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai Genesis Coupé

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků