Hyundai Elantra, nová generace prozatím jen v USA

Hyundai patří v poslední době mezi automobilky, které přinesly na trh největší počet nových modelů. Jednou z novinek je i další generace Elantry, která dává tušit, jak bude vypadat evropský nástupce nynějšího Korejce ze "střední vrstvy".
Hyundai Elantra, nová generace prozatím jen v USA
Nová generace Elantry, kterou nyní v New Yorku představila automobilka Hyundai, přináší řadu změn. Ty ovšem nelze označit jako výrazné, nebo zásadní. Většina nových generací vozů se vyznačuje nárůstem do všech stran, ovšem u Elantry je tomu trochu jinak. Novinka je kratší, širší, vyšší a s delším rozvorem. Americká verze měří na délku 4 505 mm (-15 mm), na šířku 1 775 mm (+55 mm), na výšku 1 480 mm (+55 mm) a rozvor má délku 2 649 mm (+39 mm). Svými rozměry tak bude ve střední třídě v průměru až nadprůměru.

Hyundai do americké verze nasadí v počátku pouze jeden motor. Jedná se o čtyřválec 2,0 s výkonem 101 kW (137 k). Výkon je přenášen na přední kola prostřednictvím pětistupňového manuálu, resp. čtyřstupňového automatu. Již ve standardní výbavě nové Elantry naleznete šest airbagů, automatickou klimatizaci, ABS s EBD, kompletní el. výbavu, audiosystém, multifunkční volant a mnoho dalšího.

Automobilka Hyundai tak odhalila, v jakém duchu se ponese nová generace, která bude určena pro Evropu a která je u nás poměrně očekávaná. Hyundai chce s příchodem evropské verze zaútočit velkou prostornosti interiéru, velmi bohatou základní výbavou a také cenou, která se bude pohybovat výrazně pod průměrem ostatních evropských konkurentů. Samozřejmostí v evropské verzi bude také čtyřválcový naftový motor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Hyundai Elantra
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 20 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 64 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků