Hyundai Elantra, nová generace prozatím jen v USA

Hyundai patří v poslední době mezi automobilky, které přinesly na trh největší počet nových modelů. Jednou z novinek je i další generace Elantry, která dává tušit, jak bude vypadat evropský nástupce nynějšího Korejce ze "střední vrstvy".
Hyundai Elantra, nová generace prozatím jen v USA
Nová generace Elantry, kterou nyní v New Yorku představila automobilka Hyundai, přináší řadu změn. Ty ovšem nelze označit jako výrazné, nebo zásadní. Většina nových generací vozů se vyznačuje nárůstem do všech stran, ovšem u Elantry je tomu trochu jinak. Novinka je kratší, širší, vyšší a s delším rozvorem. Americká verze měří na délku 4 505 mm (-15 mm), na šířku 1 775 mm (+55 mm), na výšku 1 480 mm (+55 mm) a rozvor má délku 2 649 mm (+39 mm). Svými rozměry tak bude ve střední třídě v průměru až nadprůměru.

Hyundai do americké verze nasadí v počátku pouze jeden motor. Jedná se o čtyřválec 2,0 s výkonem 101 kW (137 k). Výkon je přenášen na přední kola prostřednictvím pětistupňového manuálu, resp. čtyřstupňového automatu. Již ve standardní výbavě nové Elantry naleznete šest airbagů, automatickou klimatizaci, ABS s EBD, kompletní el. výbavu, audiosystém, multifunkční volant a mnoho dalšího.

Automobilka Hyundai tak odhalila, v jakém duchu se ponese nová generace, která bude určena pro Evropu a která je u nás poměrně očekávaná. Hyundai chce s příchodem evropské verze zaútočit velkou prostornosti interiéru, velmi bohatou základní výbavou a také cenou, která se bude pohybovat výrazně pod průměrem ostatních evropských konkurentů. Samozřejmostí v evropské verzi bude také čtyřválcový naftový motor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Hyundai Elantra
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků