Hyundai Elantra N se pomalu odhaluje. Vypadá dobře, Evropa má ovšem smůlu

Svižných aut není nikdy dost a po tom, co Korejci dokázali s i20 N a i30 N nás nedostupnost této novinky mrzí o to víc.

Premiéra civilní verze sedmé generace sedanu Elantra proběhla již v loňském roce a zatímco předchozí (a přiznejme si, poměrně ošklivé) verze byly k dispozici evropským zákazníkům, aktuální model si Hyundai suší pro USA a asijské trhy. Což je škoda, protože současná Elantra působí velmi příjemně a v této chystané verzi N o to víc.

Hyundai pomalu odhaluje ostrý sedan Elantra N. Poprask by vzbudil i v Evropě

Hyundai pomalu odhaluje ostrý sedan Elantra N. Poprask by vzbudil i v Evropě

Z hlediska designu ostrá Elantra tradičně kombinuje modrý lak s červenými doplňky. Z dvou zveřejněných snímků je jasné, že dostane specifické nárazníky, prahy, zadní křídlo a také dvojici laufů s velkým průměrem. Atraktivní 19“ kola s pneu v rozměru 245/35 jsou obuta do pneumatik Michelin Pilot Sport 4 S.

Vzpomínáte na Hyundai Elantra? Dříve nudný sedan čeká designová revoluce

Vzpomínáte na Hyundai Elantra? Dříve nudný sedan čeká designová revoluce

Pod kapotou se s téměř stoprocentní jistotou nachází přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr, který již známe z i30 N. V ní disponuje v silnějším provedení výkonem 206 kW (280 k) a točivým momentem 392 Nm, není důvod, aby tomu u Elantry N bylo jinak. Stejně tak bude možné vybírat mezi šestistupňovým manuálem a osmistupňovým automatem. Premiéra proběhne již brzy a v duchu doby pouze digitálně.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků