Hyundai přechází na ostré hrany. Design Elantry se kvůli tomu hodně změní

Elantra dostane v rámci nadcházejícího faceliftu hranatější design. Přední světlomety mají extrémně ostrý úhel.

Hyundai patří mezi automobilky, které svůj designový styl mění nejčastěji. Asi stejně tak často, jak rychle auta této značky dospívají a zlepšují se. Poslední jazyk návrhářů byl ve znamení zamračených, ale přeci jen oblých a plynulých linií.

Hyundai Santa Fe dostane v nové generaci hned dva hybridní pohony

Hyundai Santa Fe dostane v nové generaci hned dva hybridní pohony

To se však změní s faceliftem sedanu nižší střední třídy, Elantrou. Ta evropské trhy již opustila, a tak se premiéra odehraje v domácí Jižní Koreji. Měsíc před ní se zmodernizovaný vůz, orientovaný jinak primárně na severoamerické trhy, neoficiálně objevil na webu Almurada.net.

Nový model mění radikálním způsobem především příď. Světlomety do tak striktně ostrého úhlu jen tak k vidění nejsou. Když navíc zasahují do masky chladiče neméně rozmanitých tvarů, vypadá přední část opravdu neobvykle. Vždyť i mlhovky jsou do trojúhelníku.

Hyundai už testuje i30 N Fastback. Měla by se Octavia RS bát?

Hyundai už testuje i30 N Fastback. Měla by se Octavia RS bát?

Záď dosavadní Elantru připomíná více. Ostře řezaný je spíše světelný podpis vozu. Nově je název modelu označen přes celé víko zavazadelníku a falešný difuzor zasahuje výš do nárazníku. Známou atmosférickou šestnáctistovku o výkonu 90 kilowattů spárovanou s bezestupňovou převodovkou má doplnit také plug-in hybridní či plně elektrická verze. Žádný turbomotor ani diesel se neplánuje - vždyť chuti evropského zákazníka se v tomto případě Korejci už přizpůsobovat nemusí.

TEST BMW M140i: Dokonalost odsouzená k záhubě

BMW M140i

Pokud toužíte po nejlepším ostrém hatchbacku na trhu, zapomeňte na Civic Type-R nebo Golf R. Chtějte M140i s manuálem a samosvorem a peněz nelitujte. Tohle je poslední příležitost k nákupu.

včera | Miro Mihálik | 22 příspěvků
Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků