Hyundai přechází na ostré hrany. Design Elantry se kvůli tomu hodně změní

Elantra dostane v rámci nadcházejícího faceliftu hranatější design. Přední světlomety mají extrémně ostrý úhel.

Hyundai patří mezi automobilky, které svůj designový styl mění nejčastěji. Asi stejně tak často, jak rychle auta této značky dospívají a zlepšují se. Poslední jazyk návrhářů byl ve znamení zamračených, ale přeci jen oblých a plynulých linií.

Hyundai Santa Fe dostane v nové generaci hned dva hybridní pohony

Hyundai Santa Fe dostane v nové generaci hned dva hybridní pohony

To se však změní s faceliftem sedanu nižší střední třídy, Elantrou. Ta evropské trhy již opustila, a tak se premiéra odehraje v domácí Jižní Koreji. Měsíc před ní se zmodernizovaný vůz, orientovaný jinak primárně na severoamerické trhy, neoficiálně objevil na webu Almurada.net.

Nový model mění radikálním způsobem především příď. Světlomety do tak striktně ostrého úhlu jen tak k vidění nejsou. Když navíc zasahují do masky chladiče neméně rozmanitých tvarů, vypadá přední část opravdu neobvykle. Vždyť i mlhovky jsou do trojúhelníku.

Hyundai už testuje i30 N Fastback. Měla by se Octavia RS bát?

Hyundai už testuje i30 N Fastback. Měla by se Octavia RS bát?

Záď dosavadní Elantru připomíná více. Ostře řezaný je spíše světelný podpis vozu. Nově je název modelu označen přes celé víko zavazadelníku a falešný difuzor zasahuje výš do nárazníku. Známou atmosférickou šestnáctistovku o výkonu 90 kilowattů spárovanou s bezestupňovou převodovkou má doplnit také plug-in hybridní či plně elektrická verze. Žádný turbomotor ani diesel se neplánuje - vždyť chuti evropského zákazníka se v tomto případě Korejci už přizpůsobovat nemusí.

TEST DS 7 Crossback PureTech 225: Extravagance bez kompromisů?

DS 7 Crossback PureTech 225

Zcela samostatná značka DS je tu a model 7 s dodatkem Crossback je startem nové éry. Vyzkoušeli jsme nejsilnější benzínové provedení a sportovně laděnou výbavu.

dnes | Milan Lažanský | 23 příspěvků
TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků