Hyundai přechází na ostré hrany. Design Elantry se kvůli tomu hodně změní

Elantra dostane v rámci nadcházejícího faceliftu hranatější design. Přední světlomety mají extrémně ostrý úhel.

Hyundai patří mezi automobilky, které svůj designový styl mění nejčastěji. Asi stejně tak často, jak rychle auta této značky dospívají a zlepšují se. Poslední jazyk návrhářů byl ve znamení zamračených, ale přeci jen oblých a plynulých linií.

Hyundai Santa Fe dostane v nové generaci hned dva hybridní pohony

Hyundai Santa Fe dostane v nové generaci hned dva hybridní pohony

To se však změní s faceliftem sedanu nižší střední třídy, Elantrou. Ta evropské trhy již opustila, a tak se premiéra odehraje v domácí Jižní Koreji. Měsíc před ní se zmodernizovaný vůz, orientovaný jinak primárně na severoamerické trhy, neoficiálně objevil na webu Almurada.net.

Nový model mění radikálním způsobem především příď. Světlomety do tak striktně ostrého úhlu jen tak k vidění nejsou. Když navíc zasahují do masky chladiče neméně rozmanitých tvarů, vypadá přední část opravdu neobvykle. Vždyť i mlhovky jsou do trojúhelníku.

Hyundai už testuje i30 N Fastback. Měla by se Octavia RS bát?

Hyundai už testuje i30 N Fastback. Měla by se Octavia RS bát?

Záď dosavadní Elantru připomíná více. Ostře řezaný je spíše světelný podpis vozu. Nově je název modelu označen přes celé víko zavazadelníku a falešný difuzor zasahuje výš do nárazníku. Známou atmosférickou šestnáctistovku o výkonu 90 kilowattů spárovanou s bezestupňovou převodovkou má doplnit také plug-in hybridní či plně elektrická verze. Žádný turbomotor ani diesel se neplánuje - vždyť chuti evropského zákazníka se v tomto případě Korejci už přizpůsobovat nemusí.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků