Hyundai přechází na ostré hrany. Design Elantry se kvůli tomu hodně změní

Elantra dostane v rámci nadcházejícího faceliftu hranatější design. Přední světlomety mají extrémně ostrý úhel.

Hyundai patří mezi automobilky, které svůj designový styl mění nejčastěji. Asi stejně tak často, jak rychle auta této značky dospívají a zlepšují se. Poslední jazyk návrhářů byl ve znamení zamračených, ale přeci jen oblých a plynulých linií.

Hyundai Santa Fe dostane v nové generaci hned dva hybridní pohony

Hyundai Santa Fe dostane v nové generaci hned dva hybridní pohony

To se však změní s faceliftem sedanu nižší střední třídy, Elantrou. Ta evropské trhy již opustila, a tak se premiéra odehraje v domácí Jižní Koreji. Měsíc před ní se zmodernizovaný vůz, orientovaný jinak primárně na severoamerické trhy, neoficiálně objevil na webu Almurada.net.

Nový model mění radikálním způsobem především příď. Světlomety do tak striktně ostrého úhlu jen tak k vidění nejsou. Když navíc zasahují do masky chladiče neméně rozmanitých tvarů, vypadá přední část opravdu neobvykle. Vždyť i mlhovky jsou do trojúhelníku.

Hyundai už testuje i30 N Fastback. Měla by se Octavia RS bát?

Hyundai už testuje i30 N Fastback. Měla by se Octavia RS bát?

Záď dosavadní Elantru připomíná více. Ostře řezaný je spíše světelný podpis vozu. Nově je název modelu označen přes celé víko zavazadelníku a falešný difuzor zasahuje výš do nárazníku. Známou atmosférickou šestnáctistovku o výkonu 90 kilowattů spárovanou s bezestupňovou převodovkou má doplnit také plug-in hybridní či plně elektrická verze. Žádný turbomotor ani diesel se neplánuje - vždyť chuti evropského zákazníka se v tomto případě Korejci už přizpůsobovat nemusí.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

25.  6.  2019 | Miro Mihálik | 12 příspěvků
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků