Hyundai přechází na ostré hrany. Design Elantry se kvůli tomu hodně změní

Elantra dostane v rámci nadcházejícího faceliftu hranatější design. Přední světlomety mají extrémně ostrý úhel.

Hyundai patří mezi automobilky, které svůj designový styl mění nejčastěji. Asi stejně tak často, jak rychle auta této značky dospívají a zlepšují se. Poslední jazyk návrhářů byl ve znamení zamračených, ale přeci jen oblých a plynulých linií.

Hyundai Santa Fe dostane v nové generaci hned dva hybridní pohony

Hyundai Santa Fe dostane v nové generaci hned dva hybridní pohony

To se však změní s faceliftem sedanu nižší střední třídy, Elantrou. Ta evropské trhy již opustila, a tak se premiéra odehraje v domácí Jižní Koreji. Měsíc před ní se zmodernizovaný vůz, orientovaný jinak primárně na severoamerické trhy, neoficiálně objevil na webu Almurada.net.

Nový model mění radikálním způsobem především příď. Světlomety do tak striktně ostrého úhlu jen tak k vidění nejsou. Když navíc zasahují do masky chladiče neméně rozmanitých tvarů, vypadá přední část opravdu neobvykle. Vždyť i mlhovky jsou do trojúhelníku.

Hyundai už testuje i30 N Fastback. Měla by se Octavia RS bát?

Hyundai už testuje i30 N Fastback. Měla by se Octavia RS bát?

Záď dosavadní Elantru připomíná více. Ostře řezaný je spíše světelný podpis vozu. Nově je název modelu označen přes celé víko zavazadelníku a falešný difuzor zasahuje výš do nárazníku. Známou atmosférickou šestnáctistovku o výkonu 90 kilowattů spárovanou s bezestupňovou převodovkou má doplnit také plug-in hybridní či plně elektrická verze. Žádný turbomotor ani diesel se neplánuje - vždyť chuti evropského zákazníka se v tomto případě Korejci už přizpůsobovat nemusí.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

včera | Miro Mihálik | 19 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků