Hyundai Custo ukazuje svůj interiér. Rodinné MPV kombinuje praktičnost a styl

O to více může potencionální zájemce z Evropy mrzet, že novinka k nám pravděpodobně nepřijde.

Hyundai se nedávno podělil o upoutávku na své nejnovější MPV Custo, jehož exteriérový design už vlastně známe díky uniklým fotkám. Teď značka odhaluje interiér sedmimístného modelu, který sice míří na zákazníky s většími rodinami, ale to neznamená, že by nemohl nabídnout moderně působící hi-tech kabinu.

Na nových fotkách ukazuje Hyundai konfiguraci interiéru se dvěma velkými křesly v druhé řadě sedaček, zatímco zadní lavice je trojmístná. Křesla nabídnou loketní opěrky na obou stranách a také různá nastavení sklonu celého sedadla včetně vyklápěcích opěrek pod nohy. Na druhou i třetí řadu sedadel pak bude jednoduchý přístup, jelikož má Custo velké posuvné dveře.

Na místě řidiče a spolujezdce je poté nejvýraznějším prvkem středový panel s vysunutým, na šoféra nakloněným displejem infotainmentu. Středový tunel je přitom takzvaně „plovoucí“, kdy se pod ním schovává rozměrná odkládací přihrádka, přičemž další prostor najdete samozřejmě i pod rozměrnou loketní opěrku dále vzadu.

Přestože bude Custo určeno především pro Čínu a sousední trhy, není pochyb, že i v Evropě by si pár zájemců našlo. Ostatně Hyundai se jako jedna z mála značek na starém kontinentu stále drží upadajícího segmentu MPV s nedávno uvedeným modelem Staria – ten byste nicméně rozměry a až 11 místy uvnitř zařadili nad čínské Custo. Čínská novinka je dlouhá 4950 mm, široká 1850 mm a vysoká 1734 mm.

Technická stránka rodinného MPV je stále neupřesněná, mluví se však o využití platformy SUV Tucson s nabídkou 1,5litrových (125 kW/170 k) a dvoulitrových (174 kW/236 k) benzinových motorů pro pohon výhradně předních kol. V závislosti na motoru bude mít Custo osmistupňovou nebo sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

K oficiální premiéře modelu má dojít ke konci srpna na autosalonu v Čcheng-tu.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (1) Další článek: Nový Mercedes-Benz EQS naživo: Tohle je zřejmě nejlepší elektromobil na světě!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,