Hyundai Custo odhaluje design na oficiálních fotografiích. Premiéra je za rohem

Korejci stále nerezignovali na kategorii MPV. Jejich rodinná novinka sice zatím nebyla oficiálně představena, ale tajemství už má jen málo.

Čínské úřady už před nějakou dobou vypustily do světa detailní snímky vnějšku, takže už víme, že se můžeme těšit na příď ve stylu aktuálního Tucsonu, posuvné dveře po obou stranách a alespoň v některých verzích na zvýšený podvozek a robustně působící kryty blatníků. Toto provedení ale tipujeme spíše na jiné trhy, než by mohl být ten evropský.

Hyundai láká na nové MPV Custo. Sedm míst kombinuje s designem Tucsonu

Hyundai láká na nové MPV Custo. Sedm míst kombinuje s designem Tucsonu

Automobilka sama pak před nedávnem odhalila podobu vnitřku s na výšku postavenou dotykovou obrazovkou multimedálního systému, širokým středovým tunelem a možností mít v druhé řadě dvě oddělená a polohovatelná křesílka s výsuvnými podnožkami.

Nyní se na čínské sociální síti Weibo objevily oficiální „nažehlené“ fotky, i když v tradičním asijském stylu v prabídném rozlišení. Všimnout si můžeme oplastování ve spodní části vozu, disků á la současný Tucson, zadních světel propojených diodovým pásem a dvou střešních oken.

Hyundai Custo ukazuje svůj interiér. Rodinné MPV kombinuje praktičnost a styl

Hyundai Custo ukazuje svůj interiér. Rodinné MPV kombinuje praktičnost a styl

Ohledně pohonu je zatím téměř jisté nasazení přeplňované patnáctistovky s výkonem 125 kW, ale spekulace hovoří také o přeplňovaném dvoulitru. Vzhledem k tomu, že automobilka už na svých českých stránkách láká na příchod futuristického minibusíku Staria, nasazení Custa na evropském trhu dáváme velké šance.

Bylo by to rozumné, jiné automobilky v segmentu MPV vyklidily pole a zájemců o tuto velepraktickou kategorii je stále dost. Oficiální premiéra by měla proběhnout již koncem tohoto měsíce.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST Audi Q5 Sportback 40 TDI quattro: Stylu hodně, válců málo? Ne tak docela

Audi Q5 SB 40 TDI quattro

Stylovější souputník klasické Q5 útočí na city, ale použitelnost bere smrtelně vážně. Kompromisů má opravdu málo.

17.  10.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
Nový VW Golf R Variant je pořád božsky všestranný a je s ním sranda. I na dráze!

VW Golf R Variant

Novou generaci Volkswagenu Golf R Variant jste si mohli prohlédnout už na konci prázdnin na výstavě Světa motorů Auta na náplavce. My jsme se však poprvé svezli až o měsíc později v Německu a dalo nám to víc, než jsme si vůbec dokázali představit.

15.  10.  2021 | Jan Mička | 24 příspěvků
TEST SsangYong Musso Grand Premium 2.2 e-XDI: Fachman za cenu brigádníka

SsangYong Musso Grand

Korejský pick-up prošel omlazením, které poznáte na první pohled. Pod novou tváří se toho ale moc nezměnilo. Stačí to k udržení kroku s ostatními?

14.  10.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky