Hyundai chystá nový crossover. Bayon bude nejlevnějším modelem v řadě SUV

Korejská značka v Evropě rozšíří svou řadu SUV o další, vůbec nejlevnější model.

Popularita SUV a crossoverů neupadá a automobilky se podřizují trendu na všech důležitých trzích. Pro Evropu tak Hyundai chystá další crossover, jehož jméno nyní odhaluje. Bayon zapadne do segmentu B a bude fungovat jako vstupní model do řady SUV korejské značky. S odhalením jména je zveřejněna i první upoutávka, zobrazující detail zádního osvětlení.

Hyundai ukázal pěkný sedan pro Čínu. Mistra se nespoléhá jen na jeden pohon

Hyundai ukázal pěkný sedan pro Čínu. Mistra se nespoléhá jen na jeden pohon

Hyundai Bayon se tedy cenou i rozměry zařadí v nabídce pod Konu, která nedávno prošla modernizací. K technice pod kapotou se automobilka zatím nevyjadřuje, základ by ovšem mohl s velkou pravděpodobností zajišťovat tříválec 1.0 T-GDI, a to rovněž v mild-hybridní variantě. Stejnou jednotku už najdeme právě v Koně nebo hatchbacku i20.

Jméno Bayon bylo mimochodem inspirováno městem Bayonne na jihozápadě Francie. Vzhledem k tomu, že jde především o evropský model, rozhodl se ho Hyundai pojmenovat podle evropského města. Město leží mezi atlantickým pobřežím a Pyrenejemi a je atraktivní destinací pro všechny fanoušky plachtění a turistiky. Podle značky tedy v souladu s lifestylovým charakterem nového crossoveru.

Hyundai v Nošovicích spustil výrobu nové elektrické Kony. Připravuje se i na i30 N

Hyundai v Nošovicích spustil výrobu nové elektrické Kony. Připravuje se i na i30 N

Hyundai se při označování svých modelů v uplynulých 20 letech často inspiroval městy na celém světě. Jména Tucson a Santa Fe mají původ v amerických městech v Arizoně a Novém Mexiku, zatímco Kona odkazuje na region na Havaji. Vodíkové Nexo má také geografickou inspiraci, Nexø je totiž jedno z největších měst na dánském rekreačním ostrově Bornholm.

Další upoutávky na nový Hyundai Bayon budou nepochybně pokračovat v následující době. Model chce značka uvést na trh v první polovině roku 2021.

Galerie doplněna o modernizovaný Hyundai Kona.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

včera | Jan Mička | 157 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků