Hyundai chystá nové sedmimístné SUV Alcazar. Míří na dále rostoucí trh Indie

Další den, další SUV. Tentokrát se Hyundai vydává do kategorie kompaktních modelů pro sedm cestujících.

Hyundai pokračuje na vlně rozšiřování svého portfolia modelů, které v posledních letech doplňují především SUV všech rozměrů. Po malém Bayonu tak korejská značka láká na další SUV, tentokrát ovšem se zaměřením na vnitřní prostor. Novinka se jménem Alcazar se již ukazuje na prvních ilustracích.

Po stránce velikosti si představte třeba Mercedes GLB, který své kompaktnější rozměry taky kombinuje s možností až sedmimístného interiéru, kdy úplně vzadu najdou místo hlavně děti. Ilustrace kabiny Alcazaru ukazuje i možnou šestimístnou konfiguraci s dvojicí samostatných sedadel a středovou opěrkou v druhé řadě.

Dostupnost nového SUV v Evropě ovšem není zrovna pravděpodobná. Základem modelu bude nejen v Indii prodávaný Hyundai Creta. I příchozí Alcazar je totiž především indickým projektem. Hyundai si chce vytvořit ještě pevnější místo na místním trhu, na jehož rozvoj popularity SUV v poslední době reaguje například i Renault s malým Kigerem nebo Škoda s modelem Kushaq. Na indickém trhu se však Alcazar postaví vůči přímým rivalům jako Tata Safari nebo MG Hector Plus.

Pod kapotou si novinka nejspíš také udrží techniku zmíněné Crety, tedy nabídku atmosférické patnáctistovky (85 kW/115 k), přeplňované čtrnáctistovky (103 kW/140 k) nebo naftové patnáctistovky (85 kW/115 k). V závislosti na motorizaci jsou k dispozici manuální i automatické převodovky.  

Na premiéru se chystá Hyundai Alcazar už brzy. Světu bude oficiálně představen 6. dubna. Prodeje odstartují v Indii později v letošním roce.

Galerie doplněna o Hyundai Creta.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Váš názor Další článek: Škoda slaví 30 let v koncernu VW. Věděli jste, že vše začalo jednáním o brzdách?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz