Hyundai chce navázat na fenomén Dacie Logan

I když vozy automobilky Hyundai patří na trhu k těm levným, neznamená to, že by nemohly být ještě levnější. Dacia Logan se stal doslova revolučním vozem, protože ukázala světu, že jednoduchost a nízká cena mohou znamenat ohromný úspěch a to i ve 21. století.

Toyota, Nissan, Volkswagen a další automobilky již oznámily, že chtějí mít také podobný vůz. Tedy auto s rozumnými rozměry za velmi nízkou cenou. Korejská automobilka Hyundai nechce zůstat pozadu a oznámila, že chystá opravdu levný model s cenovkou do 10 000 dolarů, tedy přibližně 220 000 Kč.

Za tyto peníze má zákazník na vybraných trzích v budoucnu získat vůz, který bude rozměry zapadat do nižší střední třídy. Navíc i přes nízkou cenu má nabídnout vcelku solidní výbavu a motory.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků