Hyundai chce navázat na fenomén Dacie Logan

I když vozy automobilky Hyundai patří na trhu k těm levným, neznamená to, že by nemohly být ještě levnější. Dacia Logan se stal doslova revolučním vozem, protože ukázala světu, že jednoduchost a nízká cena mohou znamenat ohromný úspěch a to i ve 21. století.

Toyota, Nissan, Volkswagen a další automobilky již oznámily, že chtějí mít také podobný vůz. Tedy auto s rozumnými rozměry za velmi nízkou cenou. Korejská automobilka Hyundai nechce zůstat pozadu a oznámila, že chystá opravdu levný model s cenovkou do 10 000 dolarů, tedy přibližně 220 000 Kč.

Za tyto peníze má zákazník na vybraných trzích v budoucnu získat vůz, který bude rozměry zapadat do nižší střední třídy. Navíc i přes nízkou cenu má nabídnout vcelku solidní výbavu a motory.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků