Hybridní Toyoty si na nové akumulátory ještě počkají

Japonská automobilka Toyota prozatím odkládá přechod na nové lithium-iontové akumulátory pro své hybridní vozy. Akumulátory, které mají přinést při stejných rozměrech a hmotnosti vyšší kapacitu, rychlejší nabíjení a pozvolnější stárnutí, prozatím nejsou na takové úrovní, aby mohly být použity při sériové výrobě vozů.

V současnosti je hlavním problémem přehřívání těchto akumulátorů, což může vést k vnitřnímu zkratu a vzplanutí. Jelikož akumulátory v hybridních vozech mají uložené velké množství energie, případná nehoda by mohla mít fatální následky.

Toyota chtěla tento typ akumulátorů nasadit již za dva roky, ale již nyní je jasné, že se tak nestihne a automobilka zůstane věrná svým akumulátorům s notnou dávkou niklu, jehož těžba není k přírodě zrovna shovívavá...

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky