Hybridní Ferrari se představí již na konci května. Žádná limitka to nebude

Rozšíření modelové řady Ferrari o hybridní supersport nastane již během pár týdnů. Zatím ale nevíme téměř nic.

Ferrari má plán představit do roku 2022 patnáct nových aut. Více jak polovinu z toho mají tvořit hybridy a jeden vůz má být dokonce čistě na elektřinu. I ono SUV Purosangue, velmi očekávaná rána do srdce všech fanoušků značky, by se mělo do té doby objevit. Důvod je jednoduchý.

Netradiční zelené LaFerrari hledá nového majitele. Jay Kay s ním najel 3000 kilometrů

Netradiční zelené LaFerrari hledá nového majitele. Jay Kay s ním najel 3000 kilometrů

Ferrari se zatím výrobní kapacitou nevejde do limitu deseti tisíc kusů, aby se na ně vztahovala přísnější emisní kritéria. Od roku 2021 to bude ovšem jinak. Limity se zpřísní a pokud chce Ferrari přežít musí takto jednat. Jenom letos plánuje představit pět nových vozů a další z nich je již za dveřmi.

Ferrari 250 GTO: Znáte příběh bájného jednorožce a krále aukčních síní?

Ferrari 250 GTO: Znáte příběh bájného jednorožce a krále aukčních síní?

Půjde o druhou letošní premiéru, první bylo F8 Tributo na ženevském autosalonu, a její debut je naplánovaný na konec tohoto měsíce. Novinkou bude hybridní supersport. Zatím ale nevíme, co bude pod kapotou. Italská automobilka se prý totiž pustila do vývoje hybridního šestiválce i osmiválce. Sázím na osmiválec.

Ferrari F8 Tributo oficiálně: Novinka má nejsilnější osmiválec Ferrari všech dob

Ferrari F8 Tributo oficiálně: Novinka má nejsilnější osmiválec Ferrari všech dob

Dobrou zprávou také je, že nepůjde o limitovanou edici ale o normální produkční vůz, který se natrvalo zařadí do nabídky. Ferrari si ale umí schovávat věci pod pokličkou, takže o autě zatím nevíme téměř vůbec nic. A to ani to, kde bude mít umístěný motor. No, musíme se nechat překvapit.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků