Husté sněžení trápí české řidiče

V noci z úterý na středu zasáhly Českou republiku největší sněhové přívaly letošní zimy. Místy až 35 centimetrů nového sněhu komplikuje především dopravu, sněžení je místy tak silné, že i přes maximální péči silničárů zůstávají na vozovkách neustále centimetry uježděného sněhu. Tato situace vládla ráno prakticky na celém území republiky, všechny dálnice a silnice první třídy však byly se zvýšenou opatrností sjízdné.

Dopoledne jsem absolvoval cestu z Českých Budějovic do Prahy, kterou jsem urazil za dvojnásobek běžného času. Největší komplikací však nebyl samotný sníh na silnicích, snížená viditelnost nebo nepřipravenost silničárů, ti svou práci tentokrát zvládli na jedničku, ale spíše nepřipravenost mnohých řidičů, ať po stránce výbavy automobilu nebo jejich řidičských schopností. Většinu cesty podmínky dovolovaly bez zvýšeného rizika cestovat běžnou devadesátkou, našlo se ale nemálo takových, kteří bezdůvodně pomalou jízdou zdržovali ostatní a na silnicích se tak vytvářely dlouhé kolony, v nichž docházelo k drobným kolizím.

U mnohých aut bylo zjevné použití letních pneumatik, což za daných podmínek považuji za šílenství. Chápu, že každý má své limity jinde a nerad bych někoho nutil k jízdě, kterou nebude považovat za bezpečnou, přesto bych doporučil se každé ráno dvakrát zamyslet nad tím, zda je dobré vyjíždět v takových podmínkách na letních pneu nebo bez jakýchkoli zkušeností s jízdou na zasněžené silnici.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 42 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků