Husté sněžení trápí české řidiče

V noci z úterý na středu zasáhly Českou republiku největší sněhové přívaly letošní zimy. Místy až 35 centimetrů nového sněhu komplikuje především dopravu, sněžení je místy tak silné, že i přes maximální péči silničárů zůstávají na vozovkách neustále centimetry uježděného sněhu. Tato situace vládla ráno prakticky na celém území republiky, všechny dálnice a silnice první třídy však byly se zvýšenou opatrností sjízdné.

Dopoledne jsem absolvoval cestu z Českých Budějovic do Prahy, kterou jsem urazil za dvojnásobek běžného času. Největší komplikací však nebyl samotný sníh na silnicích, snížená viditelnost nebo nepřipravenost silničárů, ti svou práci tentokrát zvládli na jedničku, ale spíše nepřipravenost mnohých řidičů, ať po stránce výbavy automobilu nebo jejich řidičských schopností. Většinu cesty podmínky dovolovaly bez zvýšeného rizika cestovat běžnou devadesátkou, našlo se ale nemálo takových, kteří bezdůvodně pomalou jízdou zdržovali ostatní a na silnicích se tak vytvářely dlouhé kolony, v nichž docházelo k drobným kolizím.

U mnohých aut bylo zjevné použití letních pneumatik, což za daných podmínek považuji za šílenství. Chápu, že každý má své limity jinde a nerad bych někoho nutil k jízdě, kterou nebude považovat za bezpečnou, přesto bych doporučil se každé ráno dvakrát zamyslet nad tím, zda je dobré vyjíždět v takových podmínkách na letních pneu nebo bez jakýchkoli zkušeností s jízdou na zasněžené silnici.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků