Husté sněžení trápí české řidiče

V noci z úterý na středu zasáhly Českou republiku největší sněhové přívaly letošní zimy. Místy až 35 centimetrů nového sněhu komplikuje především dopravu, sněžení je místy tak silné, že i přes maximální péči silničárů zůstávají na vozovkách neustále centimetry uježděného sněhu. Tato situace vládla ráno prakticky na celém území republiky, všechny dálnice a silnice první třídy však byly se zvýšenou opatrností sjízdné.

Dopoledne jsem absolvoval cestu z Českých Budějovic do Prahy, kterou jsem urazil za dvojnásobek běžného času. Největší komplikací však nebyl samotný sníh na silnicích, snížená viditelnost nebo nepřipravenost silničárů, ti svou práci tentokrát zvládli na jedničku, ale spíše nepřipravenost mnohých řidičů, ať po stránce výbavy automobilu nebo jejich řidičských schopností. Většinu cesty podmínky dovolovaly bez zvýšeného rizika cestovat běžnou devadesátkou, našlo se ale nemálo takových, kteří bezdůvodně pomalou jízdou zdržovali ostatní a na silnicích se tak vytvářely dlouhé kolony, v nichž docházelo k drobným kolizím.

U mnohých aut bylo zjevné použití letních pneumatik, což za daných podmínek považuji za šílenství. Chápu, že každý má své limity jinde a nerad bych někoho nutil k jízdě, kterou nebude považovat za bezpečnou, přesto bych doporučil se každé ráno dvakrát zamyslet nad tím, zda je dobré vyjíždět v takových podmínkách na letních pneu nebo bez jakýchkoli zkušeností s jízdou na zasněžené silnici.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků